NBA News: Curry na ławce w czwartej kwarcie, trener Kerr tłumaczy

Steve Kerr wyjaśnił decyzję o posadzeniu Stephena Curry’ego na ławce w 4. kwarcie przegranego spotkania z Minnesota Timberwolves.

Rozczarowujący sezon dla Golden State Warriors trwa nadal, ponieważ Steve Kerr, Stephen Curry i spółka przegrali z Minnesota Timberwolves 110:114.

Curry, który jest główną gwiazdą drużyny i jednym z najlepszych strzelców w historii NBA, przesiedział większość czwartej kwarty, co przyciągnęło uwagę zarówno dziennikarzy, jak i fanów.

– Staramy się utrzymać go w okolicach 30 minut, starając się dać mu jak najwięcej odpoczynku. Dwa dni temu grał 35 minut. Chcieliśmy trochę ograniczyć minuty, ale też nie przesadzać – wyjaśnił Kerr.

Kerr został również zapytany o decyzję o nie korzystaniu z usług Curry’ego w czwartej kwarcie i czy ta decyzja w ogóle przyczyniła się do przegranej.

– Nie – stwierdził Kerr.

– Mamy Chrisa Paula, Klaya Thompsona, Draymonda Greena. Mamy świetnych graczy. Nie możemy więc oczekiwać, że będziemy po prostu jeździć na plecach Stepha mecz po meczu – powiedział.

31 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty Curry’ego nie wystarczyły, by zapewnić drużynie kolejne zwycięstwo. Przegrana z Timberwolves spowodowała, że Warriors mają bilans 36:34 i zajmują 10. miejsce w Konferencji Zachodniej.