Kolejny transfer w PLK. Wraca Denzel Andersson!

Kolejny transfer w PLK. Wraca Denzel Andersson!

Kolejny transfer w PLK. Wraca Denzel Andersson!
Photo by Esra Bilgin/Anadolu Agency via Getty Images

Udało nam się nieoficjalnie ustalić, że Szwed Denzel Andersson ponownie zagra na parkietach ORLEN Basket Ligi. Nazwa klubu jest na razie owiana tajemnicą. Słyszymy, że lada moment powinno nastąpić ogłoszenie tego dużego transferu.

Ten zawodnik jest świetnie znany polskim kibicom. Szwed do PLK trafił w lutym 2021 roku. Ciekawostką jest fakt, że Andersson miał się pojawić w Polsce już kilka miesięcy wcześniej. Wtedy to, jeszcze jako zawodnik włoskiego Varese, był blisko podpisania kontraktu z Treflem Sopot. Ostatecznie do transferu nie doszło, mimo że trener Marcin Stefański bardzo go chciał w swojej drużynie.

Ostatecznie wylądował w Arged BM Stali Ostrów Wielkopolski. Andersson był bardzo ważną częścią układanki zespołu prowadzonego przez Igora Milicicia. Szkoleniowiec często chwalił Szweda za wszechstronność i dużą inteligencję w grze. Był także chwalony przez innych trenerów. Ze “Stalówką” zdobył mistrzostwo (w ostrowskiej bańce) i Puchar Polski.

Po sezonie 2021/2022 opuścił Polskę i wyjechał do najlepszej ligi w Europie, podpisując kontrakt z Bilbao Basket. Tam spędził dwa lata. W minionych rozgrywkach średnio notował 4.2 punktu w lidze ACB. Nieco lepiej było w rozgrywkach FIBA Europe Cup, gdzie miał 5 pkt i 2.4 zbiórki na mecz.

Nazwa jego nowego pracodawcy jest na razie owiana tajemnicą. Podobno ma to być zespół, który w zeszłym sezonie otarł się o grę w fazie play-off. Słyszymy, że lada moment powinno nastąpić ogłoszenie tego dużego transferu (także pod względem finansowym jest to całkiem spory wydatek jak na warunki ORLEN Basket Ligi).


Ciekawostką jest również fakt, że miejsce Anderssona w Bilbao Basket może zająć… Tomasz Gielo. W ostatnich dniach jeden z miejscowych dziennikarzy napisał, że Gielo jest blisko podpisania umowy z Bilbao, klubem, który w tym sezonie grał z polskimi ekipami w FIBA Europe Cup: Anwilem i Legią. 

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.