NBA News: Były gracz NBA ponownie aresztowany, smutna historia Delonte Westa

NBA News: Były gracz NBA ponownie aresztowany, smutna historia Delonte Westa

NBA News: Były gracz NBA ponownie aresztowany, smutna historia Delonte Westa
(Photo by Mike Ehrmann/Getty Images)

Jak podaje Baxter Holmes z ESPN, były gracz NBA, Delonte West, został aresztowany przez lokalną policję ze stanu Virginia.

40-letni Delonte West został aresztowany pod zarzutem złamania warunków zwolnienia warunkowego oraz utrudnianie zatrzymania. Funkcjonariusze zmuszeni byli gonić byłego koszykarza, a ten w trakcie pościgu stracił przytomność – według doniesień, powodem było przedawkowanie narkotyków.

Delonte West spędził w NBA łącznie 9 sezonów, reprezentując w międzyczasie barwy Celtics, Cavaliers i Mavericks – średnio notował 9,7 punktu, 2,9 zbiórki i 3,6 asysty na mecz. Po przygodzie w NBA przeniósł się do ligi chińskiej. W 2015 roku wrócił jeszcze do G-League (wówczas jeszcze D-League), gdzie zakończył karierę po poważnej kontuzji.

Niestety, Delonte West – zwłaszcza po zakończeniu kariery sportowej – nie jest w najlepszej kondycji. Już w 2008 roku zdiagnozowano u niego chorobę afektywną dwubiegunową, w międzyczasie popadł w problemy z używkami. Na przstrzeni lat wielokrotnie był aresztowany za różne przewinienia, a ostatecznie skończył bez dachu nad głową. Trzy lata temu zdawało się, że West może wychodzić na prostą, kiedy właściciel Mavericks, Mark Cuban, wyciągnął do niego pomocną rękę. Niestety, jak widzimy, Westowi nie udało się pomóc.