NBA: Wojna o właścicielstwo Timberwolves – wielki gracz wkracza do akcji!

NBA: Wojna o właścicielstwo Timberwolves – wielki gracz wkracza do akcji!

NBA: Wojna o właścicielstwo Timberwolves – wielki gracz wkracza do akcji!
(Photo by Stephen Maturen/Getty Images)

Jak podaje Jon Krawczynski z The Athletic, w walce o pakiet większościowy udziałów Minnesoty Timberwolves pojawia się nowa postać i to nie byle jaka – Michael Bloomberg.

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Michael Bloomberg – biznesmen oraz były burmistrz Nowego Jorku – jest według magazynu Forbes 12. najbogatszym człowiekiem Świata. Jego majątek szacowany jest na około 106 miliardów dolarów. Część tego majątku Bloomberg chce poświęcić na zakup Timberwolves. W tym celu dołącza do Alexa Rodrigueza i Marca Lore – obecnych właścicieli 40% udziałów – w dążeniu do odkupienia kolejnych 40% od większościowego udziałowca, Glena Taylora.

Alex Rodriguez i Marc Lore byli bliscy odkupienia udziałów Taylora już kilka miesięcy temu. Taylor zerwał jednak porozumienie na samym finiszu, wskazując na rzekome niedotrzymanie przez nabywców terminu, oraz obawy związane z kierunkiem, w jakim miałaby zmierzać organizacja pod nowymi rządami – według Taylora, miałby to być kierunek znacznych oszczędności.

Według źródeł Krawczynskiego, większościowy pakiet udziałów w Minnesocie Timberwolves ostatecznie może kosztować około 300 milionów dolarów. Lore i Rodriguez planują budowę nowej hali, oraz założenie lokalnej stacji telewizyjnej, która pokazywałaby mecze Wolves oraz Minnesoty Lynx, siostrzanego klubu z WNBA.

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.