Czarni montują mocny skład. Jest kolejny transfer!

Czarni montują mocny skład. Jest kolejny transfer!

Czarni montują mocny skład. Jest kolejny transfer!
Manny Bates

Serwis „Z Krainy NBA” nieoficjalnie ustalił, że Czarni Słupsk pozyskali kolejnego nowego zawodnika przed sezonem 2024/2025. To Manny Bates, 24-letni środkowy, który w minionym roku podpisał umowę z mocnym Arisem Saloniki. Na przeszkodzie stanęła jednak kontuzja. Teraz Amerykanin jest zdrowy i gotowy do gry.

Czarni Słupsk idą mocno w tym oknie transferowym. Przedstawiciele klubu – na czele z prezesem Michałem Jankowskim – są aktywni na rynku, montując bardzo ciekawą drużynę przed sezonem 2024/2025. Do tej pory udało się pozyskać Amerykanów: Jacksona i Steina i Polaków: Musiała, Nowakowskiego i Czoskę. To nie koniec zakupów transferowych.

Do tego grona dołączył właśnie 24-letni Manny Bates. To Amerykanin, który jest absolwentem uczelni Butler University (25 meczów, w których średnio notował 11.5 pkt). Wcześniej przez kilka lat występował w North Carolina State University. W 2023 roku przystąpił do loterii draftowej, ale nie został wybrany.

Amerykanin zdecydował się na wyjazd do Europy. Podpisał umowę z Arisem Saloniki, mocnym greckim klubem, który w zeszłym sezonie występował w EuroCupie. Grecy entuzjastycznie go przywitali, ale Amerykanin nie zagrał tam żadnego oficjalnego spotkania. Na przeszkodzie stanęła kontuzja barku. Na początku października klub rozstał się z nim, życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia i powodzenia w dalszej części kariery.

Wiemy, że Bates jest już zdrowy i gotowy do gry, czego najlepszym dowodem jest fakt, że przygotowuje się do występów w Lidze Letniej. Możliwe, że otrzyma szansę pokazania swoich umiejętności. Koszykarz nie ukrywa, że jego marzeniem jest gra w NBA. Nawet podobno w kontrakcie z Czarnymi jest zawarta klauzula wykupu do… klubu NBA.

W Słupsku mocno liczą na 24-letniego Batesa, który podczas gry na uczelni zbierał bardzo dobre recenzje.

„Bates ma duże IQ w obronie, dobrze czyta grę i jest w stanie blokować sporo rzutów. Bates jest atletycznym środkowym, który bardzo dobrze biega po parkiecie, co pozwala mu na łatwe zdobywanie punktów w transition” – czytamy na stronie bigeastcoastbias.com.

Bates w Słupsku będzie starterem na pozycji środkowego. Jego zmiennikiem będzie Szymon Tomczak, który w lutym podpisał umowę na 1.5 roku.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, z jaką liczbą obcokrajowców zespół ze Słupska przystąpi do rozgrywek ORLEN Basket Ligi. Trener Mantas Cesnauskis chciałby mieć do dyspozycji pięciu graczy zagranicznych, ale wszystko determinują kwestie budżetowe.