Legia Warszawa zagra w europejskich pucharach

Legia Warszawa zagra w europejskich pucharach

Legia Warszawa zagra w europejskich pucharach
Michał Kolenda / foto: Andrzej Romański / PLK

Serwis „Z Krainy NBA” ustalił, że Legia Warszawa w sezonie 2024/2025 powalczy na dwóch frontach. Klub ze stolicy – po raz pierwszy w historii – wystąpi w międzynarodowych rozgrywkach ENBL.

Szefom Legii Warszawa – mimo zajętego 7. miejsca w minionych rozgrywkach – bardzo zależało na tym, by zespół w sezonie 2024/2025 pokazał się na międzynarodowej arenie. Wiemy, że czyniono starania, by wystąpić w rozgrywkach pod egidą FIBA, ale ostatecznie nie udało się tego zrealizować (w BCL zagrają Śląsk i King, z kolei w FIBA Europe Cup – PGE Spójnia i Anwil).

Klub w ostatniej chwili złożył aplikację (na ostatnie wolne miejsce) do ENBL, rozgrywek, które z każdym sezonem rozwijają się pod względem sportowym i organizacyjnym. Wiemy, że na stole organizatorów leżało kilka aplikacji różnych klubów. Finalnie szefowie ENBL wybrali Legię Warszawa. 

Wiemy, że do klubu ze stolicy przyszedł e-mail z oficjalną informacją: „witamy w ENBL”.

W sezonie 2024/2025 zagra 18 zespołów. Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek zobaczymy zespół z Niemiec. Będzie to ekipa z Bambergu. Warto odnotować, że w gronie uczestników jest także inna drużyna z Polski, i to… z Warszawy (Dziki)!

To będzie czwarta edycja tych rozgrywek. Przypomnijmy, że premierową wygrała ekipa Anwilu Włocławek. W kolejnym sezonie triumfowała Arged BM Stal, pokonując w finale BC Wolves. W minionych rozgrywkach zwyciężył zespół z Danii (Bakken Bears).

Legia w ostatnich sezonach regularnie występowała na arenie międzynarodowej. Warszawianie grali w rozgrywkach Basketball Champions League i FIBA Europe Cup.

Klub ze stolicy zgłasza bardzo duże aspiracje przed nadchodzącym sezonem. Trenerem zespołu będzie Ivica Skelin, który buduje skład wraz z Aaronem Celem, który pełni funkcję dyrektora sportowego.  Kontrakty podpisali Andrzej Pluta, Dominik Grudziński czy Maksymilian Wilczek.