Buddy Hield dogadał się z Kings – zostaje na dłużej!

Buddy Hield dogadał się z Kings – zostaje na dłużej!

Jak donosi Sam Amick z The Athletic, Buddy Hield dogadał się w końcu z Sacramento Kings w sprawie przedłużenia kontraktu – młody strzelec zostaje w Sacramento na dłużej.

Według doniesień, przedłużenie umowy opiewa na cztery lata, w czasie których Buddy Hield zarobi 86 milionów dolarów. Mówiło się o tym, że zawodnik naciska na klub, by dostać maksymalny kontrakt, ale jak widać udało się Kings wynegocjować niższą stawkę. Te 86 milionów to jednak wyłącznie kwota gwarantowana – kolejne 20 milionów Hield może zarobić w ewentualnych bonusach. Niestety nie wiemy jeszcze, na czym polegać mają owe bonusy i czego mają dotyczyć.

Buddy Hield ma za sobą trzy sezony w NBA, z czego ostatni okazał się przełomowy. Notował on średnio 20,7 punktu, 5 zbiórek i 2,5 asysty, trafiając fantastyczne 42,7% przy niemal 8 próbach z dystansu na mecz.

W ostatnich dniach sytuacja odnośnie nowego kontraktu Hielda wydawała się wyjątkowo napięta. Choć ten gest oznaczający gotówkę wykonany w kierunku Vlade Divaca wydaje się raczej żartobliwy, to w sytuacji, w której panowie negocjują dziesiątki milionów dolarów, każda taka drobnostka może budzić emocje: