Zion Williamson zerwał łąkotkę!

Zion Williamson zerwał łąkotkę!

Poczekamy trochę na debiut Ziona Williamsona w meczu NBA. Skrzydłowy Pelicans doznał kontuzji, która wykluczy go z gry na dłuższy czas.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Kontuzja kolana, która wykluczyła go z gry w ostatnim spotkaniu przedsezonowym Pelikanów, okazała się być znacznie poważniejsza niż początkowo zakładano. Jak bowiem poinformowały amerykańskie media, Zion zerwał łąkotkę w swoim prawym kolanie i będzie zmuszony przejść operację po której odpocznie przez najbliższe 6 do nawet 8 tygodni.


To absolutnie fatalne wieści dla wszystkich fanów Pelicans. Williamson wyglądał znakomicie w spotkaniach przedsezonowych notując 23 pkt i 6,5 zb przy kosmicznej 71% skuteczności z gry. Zgodnie z zakładanym terminarzem, debiutant Pels opuści co najmniej 20 pierwszych spotkań, a w najgorszym przypadku nawet 27 meczów, wracając dopiero w okolicy przerwy świątecznej. Miejsce Ziona w pierwszej piątce ma przejąć Brandon Ingram.

Niestety, bardzo źle rozpoczyna się przygoda Ziona z ligą. Nikt już nie zastanawia się, czy Williamson przełoży swoją świetną grę na poziom NBA, ale wszyscy fani zgodnie obawiali się o to, czy zdrowie mu na to pozwoli. Jak dotąd wygląda to mocno niepokojąco – z powodu kolana, Zion opuścił kilka spotkań jeszcze w NCAA, w Lidze Letniej zagrał zaledwie 8 minut, a sezon regularny rozpocznie w grudniu. Oby to były tylko złe bardzo dobrego początki.

Źródło: Youtube.com/NBA