Atlanta Hawks powalczą o Jrue Holidaya

Atlanta Hawks powalczą o Jrue Holidaya

Tydzień dzieli nas od tegorocznej loterii Draftu. Atlanta Hawks o której niedawno pisaliśmy, że chce handlować swoim wysokim 6 pickiem, wydaje się, że właśnie znalazła zawodnika za którego w wymianie jest gotowa oddać swój wybór draftu.

Według Marca Steina z New York Times drużyna Jastrzębi stała się potencjalnym nowym kierunkiem dla Jrue Holidaya, którego kilka dni temu New Orleans Pelicans wystawili na listę transferową. To właśnie o  zawodnika Pelikanów mają powalczyć Hawks w ciągu najbliższych dni a jednym z asetów, który chcą wykorzystać będzie ich 6 pick w przyszłotygodniowym drafcie. Potencjalnym scenariuszem jest wielodrużynowa wymiana, w której oprócz Hawks i Pelicans weźmie udział co najmniej jeszcze jeden zespół.

Rick Bonnell z The Charlotte Observer zasugerował podobnie, że Pelicans rzekomo szukają trzeciego zespołu by przeprowadzić wymianę Holidaya.

Co ważne 6 wyborem w Drafcie Atlanty Hawks są podobno zainteresowane aż trzy zespoły: Minnesota Timberwolves, Boston Celtics i właśnie New Orleans Pelicans. Dodatkowo W tegorocznej loterii Draftu Pelicans posiadają aż 4 picki – 13, 39, 42 i 60.

Według Kevina O’Connora z The Ringer Minnesota Timberwolves stara się pozyskać kolejny pick w pierwszej rundzie Draftu.  Mają oczywiście swój pierwszy wybór, ale mieli rozmawiać już z Atlantą Hawks o ich szóstym wyborze. Potencjalny deal miałby zawierać 17 wybór Wilków i Jarretta Culvera.

Celem Atlanty na najbliższy sezon jest umożliwienie powrotu do Playoffs. Drużynie ma w tym pomóc właśnie obrońca Pelikanów. Hawks skupiają się by dodać do swojego składu doświadczonego weterana, niż wybierać kolejny młody prospekt i czekać aż zawodnik się rozwinie.

Holiday jest świetnym two-way playerem, który może zapewnić obwodowi Hawks bardzo potrzebne wsparcie zarówno defensywne jak i ofensywne. Dodatkowo dzięki swoim 11 latom spędzonym na parkiecie wniesie sporo doświadczenia całemu młodemu zespołowi jak i głównemu generałowi parkietu Trae Youngowi. Identycznym stażem w NBA  w drużynie może pochwalić się tylko Jeff Teague.

Hawks nie są oczywiście jedynymi chętnymi do zatrudnienia Jrue Holidaya. W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że w wyścigu  o sprowadzenie 30-letniego obrońcy Pelicans zamierzają wystartować również Denver Nuggets i Brooklyn Nets. Raporty donoszą w sumie aż o 10 zespołach, które są chętne by ściągnąć do siebie Holidaya.

Dwukrotny członek All-Defensive Team ma za sobą kolejny solidny sezon w barwach Pelicans. Średnio notował 19.1 punktu, 4.8 zbiórki, 6.7 asysty, trafiając na skuteczności 45.5% z gry i 35.3% z dystansu w 61 spotkaniach.

Warto wspomnieć, że Holiday nie będzie tani w ewentualnej wymianie. W nadchodzącym sezonie ma zarobić 25.4 miliony $. Z kolei na sezon 2021-22 zawodnik ma wpisaną opcję zawodnika wartą 26.3 miliony $, którą najprawdopodobniej według informacji Marca Steina odrzuci by stać się niezastrzeżonym wolnym agentem.
To jednak może nie przestraszyć Atlantę, bo szacuje się, że żaden inny zespół nie będzie miał tyle wolnych pieniędzy co właśnie Hawks. Podobno mogą oni przyjąć cały kontrakt Jrue Holidaya, bez oddawania żadnych pieniędzy ani innego gracza w wymianie. To może okazać się kuszące dla Pelicans lub innego potencjalnego klubu uczestniczącego w wymianie by uciąć niepotrzebne koszty.

źródło: YouTube/Always Hoops