Russell Westbrook żąda transferu!

Russell Westbrook żąda transferu!

Krótko potrwała przygoda Russella Westbrooka z Houston Rockets. Jak donoszą amerykańskie media, rozgrywający poinformował zarząd klubu, że chce odejść z drużyny.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o tym, że Westbrook i Harden mają pewne wątpliwości co do kierunku w jakim zmierza organizacja. Jak się teraz okazało, te wątpliwości szybko przerodziły się w konkretne żądania. O ile James Harden zapowiedział, że on sam nie zamierza nigdzie się ruszać i już przygotowuje się do nowego sezonu w barwach Rakiet, o tyle z ust jego kolegi padła zgoła odmienna odpowiedź:

„Westbrook poinformował władze zespołu, że nie odpowiada mu kultura i sposób prowadzenia organizacji Rockets i chciałby wrócić do swojej dawnej roli absolutnego lidera drużyny, jaką pełnił w OKC.”

W takim wypadku wydaje się więc, że na pole position w wyścigu po Westbrooka szybko wyjdą New York Knicks, którzy chyba jako jedyni w lidze będą gotowi powierzyć swój zespół Russowi w skali porównywalnej co niegdyś Thunder. Mimo wszystko wymiana tak ogromnego kontraktu w sytuacji w której sam zawodnik publicznie żąda odejścia, będzie bardzo trudna.

Sytuacja z Westbrookiem to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, jak się okazuje. Według doniesień Shamsa Charanii, Kelly’ego Iko i Sama Amicka, problemy w Houston są znacznie szerzej zakrojone.

PJ Tucker, jeden z najważniejszych członków zespołu pozostaje sfrustrowany niemal od samego początku sezonu z powodu swojej sytuacji kontraktowej. Skrzydłowy uważa, że zasługuje na sporą podwyżkę i jest wręcz urażony sposobem w jaki zarząd Rockets zajmuje się nową umową.

Eric Gordon i Austin Rivers są bardzo niezadowoleni ze swoich ról w drużynie, szczególnie Gordon którego znaczenie systematycznie maleje od 2017 roku, przynajmniej w jego własnych oczach. W kontekście Riversa dziennikarze przytaczają dodatkowo historię ukazującą jak głębokie są podziały w zespole. Pewnego wieczoru bowiem Austin stojąc przy własnej ławce rezerwowych został oskarżony przez Jamesa Hardena o celowe rozpraszanie go na linii rzutów wolnych.

Harden ogólnie ma zdaniem źródeł ogromny problem z przyjmowaniem krytyki, co nie podoba się wielu kolegom z zespołu, także tym byłym. Jak bowiem wskazują dziennikarze The Atlethic, byli gracze Rockets podkreślają, że kultura organizacyjna w Houston jest co najmniej problematyczna, a organizacja zdecydowanie za dużo uwagi poświęca swoim gwiazdom, na czym traci reszta drużyny.

Jak widać sytuacja w Houston daleka jest od sielankowej. Czy transfer Russa rozpocznie prawdziwą rewolucję w Teksasie?

Źródło: Youtube.com/NBA