Hawks celują w Playoffs – chcą handlować pickiem

Hawks celują w Playoffs – chcą handlować pickiem

Atlanta Hawks, do której należy 6 pick tegorocznej loterii draftu po 3 sezonach bycia ostatnim zespołem w swojej dywizji chcą coś odmienić w swojej drużynie. Drużynie trenera Pierce’a po 3 latach posuchy marzy się powrót do Playoffs. W tym celu niewykluczone, że mogą handlować swoim wyborem w drafcie by sprowadzić głośne nazwiska, które pomogą Trae Youngowi i spółce dostać się do najlepszej ósemki Konferencji Wschodniej.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu Atlanta jest w dobrym położeniu. Mają sporą grupę młodych zawodników, którzy zdążyli udowodnić swoją wartość. Przewodzi im Trae Young, a do pomocy ma takich kolegów jak Kevin Huerter, De’Andre Hunter, Cam Reddish czy John Collins. W trakcie trade deadline pozyskali również Clinta Capelę do lepszej ochrony strefy podkoszowej.

Dodatkowo są jednym z niewielu zespołów, którzy mają sporo wolnego miejsca w swoim salary cap. Do tego mają w posiadaniu swój 6 pick tego draftu, lecz nie zapowiada się na to, by mieli z nim wybrać kolejny młody talent. Według doniesień Hawks są gotowi przejść do kolejnego etapu jakim jest powalczenie o playoffs w najbliższym sezonie.

Jak donosi Kevin O’Connor z portalu The Ringer, drużyna Jastrzębi może być bardzo aktywna podczas zbliżającej się wolnej agentury, a także wcześniejszego draftu. Szukając wsparcia dla swojej największej gwiazdy, Trae Younga, Jastrzębie są gotowe oddać swój wybór w drafcie w ramach wymiany.

W poprzednich draftach Hawks pozyskali młodzież, która pomału zaczyna się rozwijać. Teraz nadszedł czas by postawić na teraźniejszość zamiast i pozyskać sprawdzonego w lidze weterana. Tegoroczny offseason może nie jest bogaty w supergwiazdy, ale jest kilku wolnych agentów, którzy z pewnością mogliby się dobrze wpasować do składu Hawks i pomóc im już teraz wygrywać. Dodatkowo taki wolny agent podpisany przez Atlantę wniósłby sporo doświadczenia do jeszcze bardzo młodej szatni zespołu, co zaowocuje także na dłuższą metę.

Według O’Connora idealnie byłoby, gdyby Hawks dodali do składu zawodnika, którego umowa wygasa po następnym sezonie. W takim wypadku mogliby albo zachować miejsce w salary na przyszłe offseason, albo przedłużyć z takim graczem umowę.

Dziennikarz The Ringer zasugerował również przykładową wymianę. Według niego Hawks mogliby się porozumieć z San Antonio Spurs i przejąć w wymianie DeMara DeRozana i 11 pick ekipy Ostróg w zamian oddając im swój 6 wybór. 31-letni DeRozan ma na przyszły sezon zapisaną w kontrakcie opcję zawodnika.

Weteren Spurs nie jest może najlepszym strzelcem z dystansu, ale w San Antonio wyraźnie poprawił się jako playmaker, w czym mógłby nieco odciążyć Younga. Jednocześnie nadal byłby gwarancją przynajmniej 20 oczek na mecz. Razem z Youngiem mogliby stworzyć ciekawy duet na wschodzie.

Jeśli Atlancie Hawks uda się zdobyć solidnego wolnego agenta w tegorocznym offseason to nadchodzące rozgrywki będą szansą dla coacha Lloyda Pierce’a aby się wykazać i wprowadzić zespół do pierwszych od sezonu 2016-17 rozgrywek postseason.

źródło: Youtube/Ultimate Highlight Hub