Znamy już wszystkich uczestników All-Starowych konkursów – są Curry i Doncic!

Znamy już wszystkich uczestników All-Starowych konkursów – są Curry i Doncic!

Na przestrzeni ostatnich dni poznaliśmy kilku uczestników All-Starowych konkursów. Dziś jednak odsłonięta została pełna lista i trzeba przyznać, że znajduje się na niej kilka naprawdę ciekawych nazwisk.

Najwyższy poziom prezentuje chyba obsada tegorocznego konkursu trójek. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy z nich to także tegoroczni All-Starzy. Konkurs, odbywający się bezpośrednio przed Meczem Gwiazd, będą więc mogli potraktować jako rzutową rozgrzewkę przed graniem:

ZawodnikZespół
Stephen Curry (41,3%)Warriors
Devin Booker (36,7%)Suns
Donovan Mitchell (38%)Jazz
Jaylen Brown (38,5%)Celtics
Jayson Tatum (36,8%)Celtics
Zach LaVine (43,3%)Bulls
Obok nazwisk procentowa skuteczność w rzutach za 3 w bieżącym sezonie.

Najbardziej zaskakująca jest w tym roku obsada konkursu wsadów. Nie tylko dlatego, że znalazło się w nim aż dwóch debiutantów, w tym jeden, który rozegrał tylko nieco ponad 20 minut w NBA. Również dlatego, że tegoroczny skład jest okrojony do zaledwie trzech uczestników. To pierwsza taka sytuacja w historii – od 2002 roku regularnie mieliśmy w konkursie czterech uczestników (z wyjątkiem lat 2013 i 2014). Trójka uczestników spowodowana jest zapewne faktem, że konkurs odbędzie się w przerwie Meczu Gwiazd – lidze zależy więc pewnie, żeby przesadnie go nie rozwlekać.

ZawodnikZespół
Obi ToppinKnicks
Anfernee SimonsBlazers
Cassius StanleyPacers

Co ciekawe, jeśli wygra Obi Toppin, to Knicks staną się samodzielnym liderem wśród zespołów, których zawodnik wygrywał konkurs wsadów (obecnie prowadzą razem z Hawks, których zawodnicy cztery razy wygrywali – potraficie ich wymienić?).

Na koniec Skills Challenge, które również odbędzie się w przerwie Meczu Gwiazd. Podobnie jak w ubiegłych latach, mamy sześciu zawodników z wyraźnym podziałem na trójkę obwodowych i trójkę podkoszowych. Obsada jest mocna – mamy w niej aż pięciu All-Starów – tylko Robert Covington wyłamuje się z tego grona:

ZawodnikZespół
Luka DoncicMavericks
Chris PaulSuns
Robert CovingtonBlazers
Julius RandleKnicks
Domantas SabonisPacers
Nikola VucevicMagic