50 triple-double Jokica, Phoenix Suns drugą siłą Zachodu

50 triple-double Jokica, Phoenix Suns drugą siłą Zachodu

Nikola Jokic dołączył do bardzo ekskluzywnego grona po dzisiejszym zwycięstwie nad Bucks. Z kolei wygrana Suns nad Lakers pozwoliła Phoenix wyprzedzić Jeziorowców w tabeli konferencji zachodniej.

Atlanta Hawks wzięła rewanż na Miami Heat w meczu, który nie należał do najładniejszych. Jastrzębie pokonały Żary 94-80, a liderem zespołu z Georgii był Trae Young zdobywając 18 pkt (najwięcej spośród wszystkich graczy na boisku) i 10 ast:

YT: NBA Highlights

trafiając dwie dalekie trójki w końcówce:

San Antonio Spurs po wczorajszej porażce z Nets, dzisiaj pewnie pokonali New York Knicks 119-93:

YT: CCBN

Fantastyczna postawa Ja Moranta (35 pkt i 10 ast) pozwoliła Memphis Grizzlies pokonać Washington Wizards 125-111:

YT: NBA Highlights

Pozbawieni Kawhi Leonarda, za to z dobrze grającym Paulem Georgem (32 pkt) LA Clippers ulegli Boston Celtics 112-117. Do trzeciego zwycięstwa z rzędu poprowadził Celtów coraz lepiej wyglądający Kemba Walker z 25 pkt i 6 ast:

YT: NBA Highlights

Pomimo 38 pkt ze strony LeBrona Jamesa Phoenix Suns pokonują LA Lakers 114-104, awansując dzięki temu na drugie miejsce w konferencji zachodniej!

YT: MLG Highlights

Słońca dokonały tego mimo kontrowersyjnego wyrzucenia z boiska Devina Bookera w trzeciej kwarcie:

YT: Bleacher Report

Nikola Jokic pisze historię. Serbski środkowy zanotował dzisiaj 50 w karierze triple-double (37/10/11) stając się zaledwie drugim centrem w historii (obok Wilta Chamberlaina), który przekroczył tę granicę.

YT: NBA Highlights

Prowadzeni przez tak dysponowanego Jokera zdemolowali Milwaukee Bucks 128-97. Zagranie meczu jednak zdecydowanie należało do Jamala Murraya:

Top 10 akcji:

YT: NBA