Zaskakujący ruch! Kacper Gordon odchodzi z Arki. Oto jego nowy klub!

Zaskakujący ruch! Kacper Gordon odchodzi z Arki. Oto jego nowy klub!

Zaskakujący ruch! Kacper Gordon odchodzi z Arki. Oto jego nowy klub!
Kacper Gordon / foto: Mariusz Mazurczak/Arka

Z naszych informacji wynika, że Kacper Gordon przedwcześnie zakończył swoją przygodę z Krajową Grupą Spożywczą Arką. Koszykarz odchodzi z gdyńskiego klubu i przenosi się do… Legii Warszawa, gdzie poszerzy rotację na obwodzie. To były błyskawiczne negocjacje. Warto dodać, że już wcześniej trener Marek Popiołek wyrażał zainteresowanie tym zawodnikiem.

Kacper Gordon był jednym z pierwszych zawodników zakontraktowanych przez Arkę Gdynia przed sezonem 2023/2024. Z polskim rozgrywającym, który do Gdyni trafił z Twardych Pierników, wiązano duże nadzieje. 22-latek początkowo odgrywał bardzo dużą rolę w zespole, miał nawet mecze, w których grał blisko 30 minut (Start i Czarni). Trener Wojciech Bychawski mu ufał, podkreślając na każdym kroku, że wierzy w jego umiejętności.

– Nie ukrywam, że gdy zadzwonił trener Wojciech Bychawski, którego znałem z wcześniejszej współpracy, to byłem mocno nastawiony na tę gdyńską opcję. I nie żałuję tego. Jestem bardzo zadowolony z pobytu w Gdyni. Nie mam prawa na nic narzekać – mówił Gordon pod koniec listopada.

W styczniu rola i pozycja Gordona w zespole znacząco się zmieniła (dołączył na obwód kolejny gracz: Seth LeDay). Polak stracił minuty i dużo więcej czasu spędzał na ławce rezerwowych. W meczu ze Stalą, gdy tymczasowo drużynę prowadził Krzysztof Roszyk, w ogóle nie zagrał. – To była moja decyzja – powiedział wtedy Roszyk. Ten mecz dał Gordonowi wiele do myślenia. W kolejnych znów był rzadko na parkiecie: 6, 4, 6, 15 i 3 minuty.

Gdy pojawiły się informacje o dołączeniu do Arki Filipa Matczaka na zasadzie wypożyczenia z Kinga Szczecin (strony pracują nad tym transferem), 22-latek postanowił poszukać nowego miejsca pracy, w którym będzie mógł się wykazać. Jego agent skontaktował się z Legią.Z naszych informacji wynika, że strony dogadały się w… 10 minut! To była błyskawiczna transakcja. Gordon pomoże na rozegraniu Lorenowi Jacksonowi (gra duże minuty, jest mocno eksploatowany).

Warto też dodać, że już wcześniej trener Marek Popiołek wyrażał zainteresowanie tym zawodnikiem. Gordon to chłopak z Warszawy, wychowany na Bemowie (nieopodal hali, gdzie Legia rozgrywa swoje mecze), więc powinien szybko odnaleźć się w nowych realiach. Wszystko wskazuje na to, że zadebiutuje w piątkowym spotkaniu z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Do Arki ma trafić za to Filip Matczak. Klub z Gdyni odrzucił z kolei propozycję wykupu kontraktu Andrzeja Pluty przez Francuzów.

Kacper Gordon notował średnio 6,6 punktu i 2,5 asyst. Teraz ma poszerzyć rotację na obwodzie Legii Warszawa, która po zwycięstwie w Sokole Łańcut ma bilans 13:11.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.