Wizards odrzucają 20 milionów dolarów w opcji dla Jabari Parkera

Wizards odrzucają 20 milionów dolarów w opcji dla Jabari Parkera

No więc mamy tego lata kolejnego wolnego agenta, który powalczy o pieniądze na rynku. Zgodnie z doniesieniami Chrisa Haynesa z Yahoo Sports, Washington Wizards nie podejmą opcji w kontrakcie Jabari Parkera na sezon 2019/20. Drugi, a zarazem ostatni rok umowy zawodnika, którą podpisywał jeszcze z Chciago Bulls, nie był rokiem gwarantowanym, a decyzja o wejściu w życie kolejnego roku umowy należała do zespołu. Zarząd Wizards stwierdził – całkiem przytomnie z resztą – że 20 milionów dolarów za usługi Parkera to trochę dużo – zawodnik wejdzie więc w te wakacje na rynek jako niezastrzeżony wolny agent.

Jabari Parker ma za sobą dosyć rozczarowujący sezon. Przed rozgrywkami 2018/19 podpisał dwuletni kontrakt z Chicago Bulls wart łącznie 40 milionów dolarów, w którym drugi rok był opcją zespołu. Tak krótka umowa zaproponowana przez zespół może świadczyć o tym, że potraktowali sprowadzenie Parkera jako ryzyko. Bardzo możliwe, że była to ostatnia szansa na wysoki kontrakt byłego numeru 2. w drafcie. Już w połowie pierwszego sezonu współpracy Bulls wytransferowali Parkera do Wizards razem z Bobby Portisem, pozyskując w zamian Otto Portera. Jabari Parker zniechęcił do siebie nowego trenera Bulls, Jima Boylena, nie angażując się w grę defensywną i jawnie olewając grę po bronionej stronie parkietu. Parker sam powiedział w jednym z wywiadów, że „gra w obronie nie jest dla niego”.

W 25 meczach rozegranych w barwach Wizards, Jabari Parker ani razu nie wyszedł w pierwszym składzie, mimo to spędzając na parkiecie średnio całkiem imponujące 27 minut na mecz. W tym czasie notował 15 punktów, 7,2 zbiórki i 2,7 asysty, trafiając niespełna 30% rzutów z dystansu i najlepsze w karierze 52% rzutów z gry. Wciąż może liczyć na zainteresowanie na rynku wolnych agentów – jako strzelec z ławki może wnieść coś pozytywnego do gry. Nie mniej jednak już teraz stwierdzić można, że kariera Parkera nie potoczyła się tak, jak wskazywały na to nasze oczekiwania względem niego. Nie bez winy są oczywiście kontuzje, które trapiły go na starcie kariery.

https://www.youtube.com/watch?v=oQF3jXurxzo

źródło:YouTube/FreeDawkins