Wielki powrót do polskiej ligi. Ten gracz był kiedyś gwiazdą!

Wielki powrót do polskiej ligi. Ten gracz był kiedyś gwiazdą!

Wielki powrót do polskiej ligi. Ten gracz był kiedyś gwiazdą!
Chris Czerapowicz / foto: Bartosz Jezierski/Miasto Szkła

Ten transfer był rozgrywany w dużej ciszy. Nie ma co ukrywać, że to mocno zaskakujący ruch. Z naszych informacji wynika, że Chris Czerapowicz, który kiedyś szalał po polskich parkietach w koszulce Miasta Szkła Krosno, ponownie zagra w ORLEN Basket Lidze! Jego nowym pracodawcą będzie… Tauron GTK Gliwice.

Sporo dzieje się w ORLEN Basket Lidze. Kluby – na samym finiszu okna transferowego – dokonują zmian w składach przed najważniejszą częścią sezonu. W tym gronie jest m.in. Tauron GTK Gliwice, zespół, który z sześcioma zwycięstwami na koncie, jest zaangażowany w walkę o utrzymanie w rozgrywkach.

Drużynie z Gliwic w najważniejszej części rozgrywek ma pomóc Chris Czerapowicz, który w sobotę pojawi się w Polsce. Szwed od 2019 roku grał na parkietach ligi hiszpańskiej. Dwa lata spędził w Río Natura Monbús Obradoiro, później był w UCAM CB Murcia, a ostatnio był zawodnikiem MoraBanc Andorra. W sezonie 2022/2023 był na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy, notując średnio 7,4 punktu i 4 zbiórki na mecz. W ostatnich miesiącach nie grał z powodów zdrowotnych.

W czwartek szefowie klubu z Andorry – za pośrednictwem strony internetowej – poinformowali o rozwiązaniu kontraktu z zawodnikiem za porozumieniem stron.

„Dziękujemy zawodnikowi za jego profesjonalizm przez prawie dwa sezony, które był z nami, i życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości zawodowej i osobistej” – czytamy w komunikacie.

Wiemy, że szefowie GTK rozmawiali z przedstawicielami klubu z Andorry na temat stanu zdrowia Chrisa Czerapowicza. Po otrzymaniu pozytywnych opinii, też od osób z jego otoczenia, zdecydowano się na podpisanie kontraktu do końca tego sezonu. Szwed ma w GTK odbudować się i pokazać wszystkim, że wrócił do dobrej formy po kontuzji.

Ten transfer to wynik problemów zdrowotnych Josha Price’a. Ten – choć gra – to cały czas narzeka na uraz palca u ręki. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie przejdzie zabieg.

Czerapowicz jest świetnie znany polskim kibicom. W sezonie 2016/2017 występował w zespole Miasta Szkła Krosno. Szwed od początku tego sezonu był czołowym strzelcem PLK. W 20 spotkaniach notował średnio 17,7 punktu, 6,9 zbiórki i 1,6 asysty.

Na jego grę patrzyło się z dużą przyjemnością. Był niekwestionowaną gwiazdą polskich parkietów. To głównie dzięki jego dobrej postawie Miasto Szkła awansowało do półfinału Pucharu Polski w warszawskiej hali Arena Ursynów. W trakcie rozgrywek jego kontrakt został wykupiony przez Morabanc Andorra. Teraz z tej ekipy trafi do Tauron GTK Gliwice.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.