Wesley Matthews w drodze do LA?

Wesley Matthews w drodze do LA?

Los Angeles Lakers konkretnie rozpoczęli tegoroczne offseason, wymieniając Danny’ego Greena i 28 pick draftu na Dennisa Schrodera z OKC Thunder. Z całą pewnością jednak nie oznacza to końca transferów w ekipie Mistrzów NBA. Według najnowszych informacji, Jeziorowcy mają już na celowniku kolejnego zawodnika.

Jak poinformował na Twitterze Marc Stein z New York Times, LA Lakers są bardzo poważnie zainteresowani usługami Wesleya Matthewsa. Rzucający obrońca w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Milwaukee Bucks, lecz postanowił zrezygnować z opcji zawodnika na przyszły sezon i tym samym wejdzie on wkrótce na rynek wolnych agentów:

Wesley raczej nie robi tego dla pieniędzy. W wieku 34 lat raczej nie oczekuje już wielkiego kontraktu. Widząc jednak niepewną sytuację w Wisconsin rzucający obrońca wolałby przenieść się w inne miejsce, w którym będzie miał lepsze perspektywy na zdobycie upragnionego pierścienia. Pomimo, że statystycznie Wesley nie robi wrażenia (7,5 pkt i 2,5 zb na mecz), to dla Milwaukee utrata weterana na pewno byłaby dotkliwa.

Matthews to sprawdzony weteran i jedna z najlepszych opcji 3&D dostępnych na rynku. Dzięki swoim warunkom fizycznym Matthews potrafi równie skutecznie bronić zarówno przeciwko zawodnikom obwodowym, jak i tym grającym na skrzydłach. W zeszłym sezonie rywale notowali średnio o 5 pkt mniej, gdy bronił ich Wes.

W Los Angeles Matthews miałby spełniać rolę odchodzącego Danny’ego Greena z czym nie powinien mieć najmniejszych problemów. O walorach defensywnych Wesleya Matthewsa w zeszłym sezonie miał okazję się przekonać sam LeBron James:

Źródło: Youtube.com/NBA Defensive & Music