Kevin Porter Jr. aresztowany za posiadanie broni

Kevin Porter Jr. aresztowany za posiadanie broni

Kevin Porter Jr. na początku marca zakończył swój debiutancki sezon. Dobrze zapowiadający się skrzydłowy Cleveland Cavaliers jednak nie najlepiej zaczął pierwsze offseason w swej karierze w NBA. Na nieco ponad miesiąc do rozpoczęcia kolejnego sezonu zasadniczego 20-latek został aresztowany za posiadanie broni.

Do aresztowania doszło w niedzielny poranek na autostradzie niedaleko Cleveland. Według Chrisa Fedora z portalu Cleveland.com zawodnikowi Cavs grożą zarzuty nieprawidłowego przewożenia broni palnej w jego samochodzie co potwierdziło biuro szeryfa hrabstwa Mahoning.

Naładowana broń była „dostępna dla każdego pasażera lub prowadzącego bez opuszczania pojazdu” jak zostało napisane w oficjalnym raporcie policji. Porter Jr. został  wypuszczony na wolność po wpłaceniu 4000 $ kaucji po 3 godzinach od zatrzymania.  Inne szczegóły aresztowania zawodnika nie są znane w tym momencie. Policja miała być wezwana do pojedynczego wypadku drogowego, wiemy jednak, że zawodnik nie doznał żadnego urazu.

O godzinie 2 nad ranem służby zostały wezwane do wypadku z dachowaniem. Kierowca zidentyfikowany jako 20-letni Porter wyszedł z auta bez szwanku i niedługo później normalnie rozmawiał z wezwanym pogotowiem ratunkowym. Oprócz broni w samochodzie policja zabezpieczyła również pewną ilość marihuany. Podobno gracz Cavs nie chciał tak łatwo pozwolić na skontrolowanie przez policję jego samochodu. Drużyna Cleveland Cavaliers wydała już specjalne oświadczenie w sprawie swojego zawodnika:

„Jesteśmy świadomi sytuacji związanej z Kevinem Porterem Jr. i jesteśmy w trakcie zbierania informacji. Rozmawialiśmy już z Kevinem i będziemy pracować nad rozwiązaniem całej sytuacji prywatnie z zawodnikiem w oparciu o to jak dalej będzie się rozwijać sytuacja”.

Porter rozegrał naprawdę obiecujący sezon debiutancki i jest brany pod uwagę w budowie zespołu Cavs na przyszłość. W 50 rozegranych spotkaniach był głównie rezerwowym, osiągając przy tym średnio 10.0 punktów, 3.2 zbiórki i 2.2 asysty. Grywał nieco ponad 23 minuty na mecz, trafiając na skuteczności 44.2% z gry i 33.5% z dystansu. Rok temu został wybrany z 30 numerem draftu z uczelni USC przez Milwaukee Bucks, którzy od razu oddali go do Cleveland Cavaliers.

źródło: Youtube/Submeinthecoach