Utah Jazz sprzedani

Utah Jazz sprzedani

Po ponad 35 latach Utah Jazz zmieniają właścicieli. Jak poinformowały amerykańskie media, rodzina Millerów postanowiła sprzedać klub Ryanowi Smithowi, twórcy firmy Qualtrics.

Informacje te są nieco zaskakujące. W przeciwieństwie bowiem do chociażby Minnesoty Timberwolves, nie pojawiały się żadne doniesienia o planach sprzedaży Jazzmanów nowym inwestorom. Tymczasem wczorajszego wieczoru Adrian Wojnarowski podał informację potwierdzoną później przez Gail Miller) o sprzedaży klubu Utah Jazz za 1,66 miliarda dolarów. 

Do transakcji dołączona jest również hala sportowa Vivint Arena oraz filię klubu w G-League, Salt Lake City Stars. Teraz obie strony czekają już tylko na zatwierdzenie sprzedaży przez Radę Dyrektorów NBA.

Dla dotychczasowych właścicieli najważniejszym warunkiem sprzedaży było pozostawienie zespołu w Utah.

„Po wielu dyskusjach, analizach i poszukiwaniach, zdecydowaliśmy z rodziną, że to jest odpowiedni moment, aby przekazać Ryanowi i Ashley tę wielką odpowiedzialność zarządzania takim klubem. Nie tylko podzielają oni nasze wartości, ale co najważniejsze, chcą zatrzymać zespół w Utah.”

Smith to pomysłodawca i założyciel firmy Qualtrics, którą w 2019 roku sprzedał za około 8 miliardów dolarów. Można śmiało powiedzieć, że Ryan był najlepszym możliwym kandydatem do przejęcia Utah. Smith bowiem jest zagorzałym fanem klubu i taki zakup to dla niego nie tylko dobra inwestycja, ale także spełnienie marzeń:

„Dorastałem oglądając i dopingując Jazz. Grałem dla sekcji młodzieżowej tego klubu, marząc o grze w barwach pierwszej drużyny, lecz to się nie udało. Nie jest żadną tajemnicą, że interesuje się NBA i że byłem zainteresowany udziałami w Utah od dłuższego czasu.”

Poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko. Od początku lat dziewięćdziesiątych jedynie San Antonio Spurs mają lepszy bilans zwycięstw niż Utah. W tym czasie Jazzmani zaliczyli 16 sezonów na poziomie 50 zwycięstw, 9 razy wygrywając własną dywizję i dwukrotnie grając w Finałach NBA.

Czy z nowym właścicielem u sterów Jazzmani osiągną równie wielkie sukcesy?

Źródło: Youtube.com/NBA