Kevin Garnett kandydatem do kupna Timberwolves

Kevin Garnett kandydatem do kupna Timberwolves

Minnesota Timberwolves najprawdopodobniej już niedługo będą mieli nowego właściciela. Niewykluczone, że zostanie nim największa legenda tej drużyny, Kevin Garnett.

Jak informują amerykańskie media, Minnesota Timberwolves już wkrótce będą na sprzedaż. Dotychczasowy właściciel, Glen Taylor odezwał się już w tej sprawie do firmy The Raine Group, która wcześniej pomogła zakupić Steve’owi Ballmerowi LA Clippers.

Taylor, który kupił Wolves w 1995 roku za 88 milionów dolarów oczekuje podobno oferty w wysokości minimum 1,2 miliarda dolarów, co de facto jest poniżej wartości rynkowej klubu szacowanej przez Forbes na 1,375 mld. Źródła powiązane z właścicielem zapewniają jednak, że zarówno obniżka ceny, jak i w ogóle sprzedaż klubu nie są w żaden sposób spowodowane problemami finansowymi związanymi z pandemią. Taylor w rozmowach z dziennikarzami podkreślił, że decyzja zapadnie najwcześniej we wrześniu, ma on jednak jeden warunek dotyczący sprzedaży:

„Odzywali się do mnie ludzie zainteresowani kupnem, ale chcący przenieść klub do innego miasta. W tym momencie przestali być kandydatami w naszych oczach i daliśmy im to bardzo jasno do zrozumienia.”

Taki warunek nie będzie problematyczny dla jednego z głównych zainteresowanych. Kevin Garnett, najlepszy zawodnik w historii organizacji, wielokrotnie podkreślał, że chciałby pewnego dnia zostać udziałowcem w klubie.

Podobno swego nawet dogadał się już w tej sprawie z samym Taylorem, lecz śmierć Flipa Saundersa nie tylko pokrzyżowała te plany, ale i rozpoczęła konflikt pomiędzy zawodnikiem i właścicielem.

Garnett jednak swoich planów nie porzucił i teraz zamierza je wprowadzić w życie. Oczywiście Kevina nie stać na samodzielny zakup klubu, dlatego dołączy on jako mniejszościowy udziałowiec do grupy inwestorów planującej zakup Wolves.

KG jednak musi się liczyć z poważną konkurencją. Zdaniem ESPN obecnym faworytem do przejęcia Leśnych Wilków jest bowiem rodzina Wilfów, która posiada także zespół NFL, Minnesota Vikings. Wilfowie są bardzo zaangażowani w sprawy miasta, zapewniając finansową pomoc i dbając o rozwój Minny, co daje im dodatkową przewagę nad Garnettem skonfliktowanym z Taylorem.

Źródło: Youtube.com/NBA