Rajon Rondo priorytetem LA Clippers

Rajon Rondo priorytetem LA Clippers

Absolutnym priorytetem dla Los Angeles Clippers tego lata ma być zakontraktowanie nowego rozgrywającego. Według amerykańskich dziennikarzy LAC mają już swojego faworyta w tej kategorii.

Jak donosi Marc Stein z New York Times, Clippers planują aktywnie powalczyć o usługi Rajona Rondo tego lata. Rondo zrezygnował z opcji zawodnika na przyszłe rozgrywki i zostanie wkrótce niezastrzeżonym wolnym agentem. Z tego zamierzają skorzystać LAC i podebrać rozgrywającego swoim rywalom zza miedzy.

LA Clippers mają co prawda w składzie Patricka Beverleya i Lou Williamsa, jednak żaden z nich nie słynie z kreowania gry innym. Beverley najlepiej sprawdza się w zadaniach stricte defensywnych, a Williams to typowy strzelec, mający dodatkową tendencję do znikania w playoffs. LAC mieli ogromne kłopoty z kreowaniem gry w tegorocznych playoffs i taki specjalista jak Rondo mógłby rozwiązać wiele problemów w tej kwestii.  Jeśli jeszcze byłby w stanie tak trafiać zza łuku jak w tegorocznych playoffs (40%!), to ciężko byłoby wyobrazić sobie lepszą opcję.

Główny problem polega na tym, że Rajon świetnie czuje się w barwach Jeziorowców i dotychczasowe doniesienia wyraźnie sugerują, że Rondo spróbuje obronić tytuł w barwach LA Lakers. Tym bardziej, że sytuacja kontraktowa Clippers nie pozwoli im wyraźnie przebić finansowo oferty Lakers. Tak czy inaczej z pewnością warto spróbować choć trochę osłabić głównego rywala.

Jak myślicie, Playoff Rondo mógłby być X-factorem Clippers w przyszłorocznej walce o tytuł?

Źródło: Youtube.com/NBA