Tim Duncan dołącza do sztabu Gregga Popovicha

Tim Duncan dołącza do sztabu Gregga Popovicha

Tim Duncan wraca do San Antonio Spurs. Były lider drużyny zostanie członkiem sztabu szkoleniowego Ostróg w nowym sezonie.

Fantastyczne informacje dotarły do nas zza Oceanu. Jeden z najwybitniejszych zawodników w historii tej gry, Tim Duncan powraca do NBA. Timmy zostanie asystentem swojego mentora i wieloletniego szkoleniowca, Gregga Popovicha w San Antonio Spurs.

SAS ogłosiło to bez szumu, w notce prasowej poświęconej sztabowi szkoleniowemu Ostróg na nowe rozgrywki. Opis nowego nabytku? „Tim Duncan, ukończył Wake Forest w 1997 roku, przez 19 lat grał w San Antonio, zanim przeszedł na sportową emeryturę w 2016 roku.” Spurs w klasycznej odsłonie.

Według informacji dziennikarzy, Big Fundamental ma się zająć głównie rozwojem zawodników, aczkolwiek jego rola ma być większa. Nie wiadomo, w czym jeszcze pomoże Popovichowi, ale z jego wiedzą i inteligencją z pewnością będzie wartościowym asystentem.

Gregg Popovich skomentował to w swoim stylu:

„To było jedyne słuszne rozwiązanie. Skoro ja byłem asystentem Tima przez 19 lat, to teraz czas na to, żeby oddał przysługę.”

Kto wie, może to właśnie Timmy zostanie w przyszłości następcą Popa? Wydawało się, że najpoważniejszym kandydatem był Ettore Messina, lecz Włoch powrócił do pracy w Europie. Sam Popovich wielokrotnie wypowiadał się w samych superlatywach na temat koszykarskiej inteligencji i zdolności swojej gwiazdy.

Niezależnie od tego, jaka zaawansowana będzie rola Duncana, możemy liczyć na konkretną dawkę ciekawych sytuacji z udziałem tej dwójki.

Źródło: Youtube.com/NBA Highlights