Wizards z maksymalną ofertą dla Beala

Przed Washington Wizards trudna i niepewna przyszłość. W stolicy jednak są pewni jednego – Bradley Beal musi zostać w zespole.

Już w zeszłym sezonie Bradley Beal ostatecznie i oficjalnie przejął od Johna Walla pałeczkę lidera Waszyngtonu. Dlatego też, choć Wizards czeka przebudowa, to akurat rzucającego obrońcę za wszelką cenę chcą zatrzymać w stolicy. Na ten moment ta cena wynosi 111 milionów dolarów.

Takie bowiem przedłużenie kontraktu mogą sternicy klubu maksymalnie zaoferować swojej gwieździe. I jak donosi Adrian Wojnarowski zrobią to już w piątek, przy pierwszej możliwej okazji. Obecnie Bealowi zostały dwa lata i 56 milionów dolarów wypłaty. Kolejne 3 sezony i skok do 37 milionów dolarów rocznie to konkretna podwyżka. Problem dla Wizards w tym, że same pieniądze mogą nie wystarczyć.

Agent zawodnika bowiem wyraźnie daje do zrozumienia, że Bradley jeszcze nie podjął decyzji na temat swojej przyszłości. Patrząc po ostatnim sezonie i obecnych perspektywach zespołu, bardzo zaskakujące będzie, jeśli Beal już teraz zgodzi się na przedłużenie swojej przygody z Czarodziejami.

Bradley bowiem ma za sobą najlepszy sezon w dotychczasowej karierze, 26 lat na karku i dwa lata obowiązującego kontraktu. W 2021 roku będzie wolnym agentem u szczytu swoich możliwości. Jeśli nawet w jakiś iście magiczny sposób Wizards dadzą radę w te dwa sezony zbudować konkretny zespół, który przekona obrońcę do zostania, za dwa lata będzie mógł żądać znacznie większej pensji niż te 37 milionów.

Najprawdopodobniej jednak Beal zdecyduje się poszukać swoich szans na tytuł w innej drużynie. Gdzie? Od dłuższego czasu głównym zainteresowanym pozostają Miami Heat. Jeśli jednak Beal odrzuci ofertę, można oczekiwać, że ustawi się kolejka chętnych na rzucającego obrońcę.

Jednakże nawet w takiej sytuacji na potencjalny transfer raczej nie ma co liczyć w najbliższym czasie. Woj twierdzi, że GM Wizards nie będzie się spieszył z wymianą zawodnika, chcąc jak najdłużej zatrzymać talent tego kalibru w drużynie.

https://www.youtube.com/watch?v=hz_kNAu8VGk

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins

Myślicie, że Beal wprowadzi Wizards do playoffów? Na PZBuk ich szanse nie są największe. Sprawdźcie, jak wyglądają one w przypadku pozostałych drużyn zakładając konto i odbierając atrakcyjny bonus powitalny