Thunder szukają wymiany dla Westbrooka

Thunder szukają wymiany dla Westbrooka

Wczorajszy dzień był z pewnością niemały wstrząsem dla OKC. Teraz zarząd klubu chce rozważyć kolejne kroki w tym wymianę z udziałem swojej największej gwiazdy.

O wszystkim poinformował Adrian Wojnarowski. Westbrook miał się spotkać w towarzystwie swojego agenta z Samem Prestim, generalnym menadżerem Thunder. Panowie mieli przeprowadzić poważną rozmowę na temat przyszłości Russella. Podobno obie strony zgodziły się co do tego, że nadszedł czas na poszukiwanie nowej drużyny dla rozgrywającego i sprawdzenie dostępnych możliwości na rynku. Według Woja, jest spora szansa, że potencjalna wymiana będzie miała miejsce jeszcze przed startem nowego sezonu.

To chyba jedyne słuszne posunięcie, jakie mogliby zrobić w Oklahomie w obecnej sytuacji. Po oddaniu George’a, jakiekolwiek szanse tej drużyny na sukcesy w playoffs drastycznie zmalały. Budowa czegokolwiek wokół Westbrooka nie ma najmniejszego sensu. Ponadto, dzięki wymianie z Clippers OKC zyskali Shaia Gilgeous-Alexandra, młodego rozgrywającego z potencjałem, który szkoda zmarnować na bycie zmiennikiem Westbrooka. W Oklahomie nadszedł czas na nową erę.

I mimo, że zarówno zarząd jak i sam Russ się w tej kwestii zgadzają, to przed Prestim niezwykle trudne zadanie. Przede wszystkim Westbrook ma już 31 lat i jeszcze 4 lata kontraktu przed sobą na mocy którego zarobi ponad 170 milionów dolarów. Już finansowo zatem mało który zespół podoła takiej wymianie. Ponadto, opinia o samym zawodniku także nie jest najlepsza – z pewnością nie jest to typ gracza, który nauczy młodzież dobrych nawyków. Wszyscy doceniają wolę walki i ambicję Russella, ale wszyscy także widzą jego brak wyciągania wniosków i nieprzemyślane decyzje na parkiecie. Prośba o wymianę Paula George’a, który wydawał się być w bardzo dobrych stosunkach z rozgrywającym także daje do myślenia.

Przed OKC zatem dosyć karkołomne zadanie, jednakże jeśli chcą iść do przodu, muszą pozbyć się Westbrooka.

Źródło: Youtube.com/NBA