Marcus Morris w San Antonio Spurs

Marcus Morris w San Antonio Spurs

San Antonio Spurs także postanowili się uaktywnić na rynku transferowym, wzmacniając pozycję skrzydłowego.

Do San Antonio dołączy Marcus Morris. Skrzydłowy podpisał dwuletnią umowę w wysokości 20 milionów dolarów. Drugi rok jednak jest opcją zawodnika, także niewykluczone, że już w przyszłym okienku transferowym Morris po raz kolejny zmieni drużynę.

Podczas ostatnich dwóch sezonów Morris reprezentował barwy Boston Celtics, gdzie niejednokrotnie udowadniał swoją wartość dla zespołu. Każdego wieczoru dostarczał średnio 14 pkt i 6 zb., bardzo często gwarantując punkty w ważnych momentach meczu. W Spurs, Marcus będzie mógł liczyć na sporo minut za plecami Rudy’ego Gaya.

To nie jedyny ruch wykonany przez Ostrogi w ostatnim czasie. W celu zrobienia miejsca dla DeMarre Carrolla, Spurs wysłali Davisa Bertansa do Waszyngtonu. Łotysz jest jednym z najlepszych specjalistów od rzutu zza łuku w lidze i Wizards najprawdopodobniej wskoczy do pierwszego składu, pełniąc rolę rozciągającego grę silnego skrzydłowego.

Spurs dokonali niewielkich, lecz konkretnych wzmocnień i w przyszłym sezonie po raz kolejny rozpoczną walkę o playoffy. Znów udaną?

Źródło: Youtube.com/Tomasz Kordylewski