Spencer Dinwiddie kończy sezon!

Spencer Dinwiddie kończy sezon!

Fatalne wieści przyniosły dzisiejsze badania, jakie przeszedł Spencer Dinwiddie. Jak informują amerykańskie media, rozgrywający Brooklyn Nets doznał częściowego zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie.

Dinwiddie podkręcił kolano w dzisiejszym meczu przeciwko Charlotte Hornets. Do sytuacji doszło w trzeciej kwarcie, kiedy to kolano rozgrywającego wygięło się nienaturalnie przy próbie wejścia na kosz. Początkowe doniesienia nie zwiastowały złych wieści, poza niegroźnym skręceniem stawu. Tym bardziej, że po chwili Spencer zszedł z parkietu o własnych siłach. Jak jednak donosi Shams Charania, badanie MRI wykazało, iż Dinwiddie częściowo zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Na całe szczęście to jedyne uszkodzenie jakiemu uległo kolano. Reszta struktur pozostała zachowana.

Źródło: Youtube.com/Chaz NBA

Jak dodał Charania, oznacza to, że nie zobaczymy już Dinwiddiego w tym sezonie, a rozgrywający planuje wrócić na parkiet dopiero w kolejnych rozgrywkach. Dla Nets to ogromne osłabienie, szczególnie mając na uwadze jak napięty jest grafik w tym sezonie. Dinwiddie zapewniał bowiem nie tylko wsparcie i odpoczynek dla Kyriego Irvinga, lecz był bardzo ważnym elementem rotacji Steve’a Nasha.

Źródło: Youtube.com/Delay of Game Hoops