Serge Ibaka w LA Clippers, Marc Gasol blisko Warriors

Serge Ibaka w LA Clippers, Marc Gasol blisko Warriors

LA Clippers po utracie Montrezla Harrella musieli szybko znaleźć jakieś wzmocnienie strefy podkoszowej. W tym celu udali się do Toronto Raptors.

Jak poinformował Adrian Wojnarowski, Clippers dogadali się w sprawie kontraktu z Sergem Ibaką. Podkoszowy otrzyma 19 mln dolarów za dwa sezony gry. Drugi rok będzie opcją zawodnika.

Tym samym Ibaka znów będzie występował w jednym zespole z Kawhi Leonardem. Poprzednim razem taka kombinacja przyniosła im tytuł mistrzowski i teraz cel jest dokładnie taki sam.

Serge może być bardzo dobrym wzmocnieniem dla Clippers. Uniwersalny podkoszowy z solidnym rzutem zza łuku i dobrą obroną notował w zeszłym sezonie 15 pkt i 8 zb w barwach Raptors.

Źródlo: Youtube.com/NBA Africa

Ibaka to jednak nie jedyny podkoszowy, który może w najbliższym czasie opuścić Kanadę. Według Adriana Wojnarowskiego, Raptors wciąż nie osiągnęli porozumienia z Marciem Gasolem.

Nie wiadomo, co stoi na przeszkodzie w podpisaniu nowej umowy, lecz Masai Ujiri powinien się spieszyć. Hiszpańskim środkowym mocno zainteresowani są podobno Golden State Warriors.