Toronto Raptors rozpoczną sezon na Florydzie

Toronto Raptors rozpoczną sezon na Florydzie

Poznaliśmy oficjalną lokalizację miejsca rozgrywania domowych spotkań Toronto Raptors w przyszłym sezonie. Jak podaje m.in. Shams Charania z The Athletic Raptors będą grać w Tampie na Florydzie.

Według Douga Smitha z Toronto Stars federalny rząd Kanady odmówił drużynie Raptors i lidze NBA rozpoczęcia sezonu w Toronto, co było zresztą ostatnim pomysłem klubu. Pandemia Covid-19 spowodowała, że granica kanadyjsko-amerykańska została tymczasowo zamknięta do co najmniej 21 grudnia.

Na początku tego miesiąca prezydent klubu Masai Ujiri był pełen nadziei, że klubowi uda się grać w Scotiabank Arena, ale dodawał, że rozumie, że ludzkie zdrowie jest priorytetem.

Podobną sytuację co Raptors miały wcześniej inne drużyny z Toronto: bejsbolowa drużyna Blue Jays sezon 2020 miała rozpocząć w Buffalo a piłkarska ekipa Toronto FC domowe spotkania już rozgrywała w East Hartford, Connecticut.

Raptors rozważali kilka miast pod swoje domowe spotkania, ale jak donosi Josh Lewenberg z TSN Sports Tampa była najbardziej popularnym wyborem wśród zawodników. Również zarząd klubu wziął to pod rozwagę i to doprowadziło do ostatecznej decyzji. W grze były jeszcze m.in. Fort Lauderdale na Florydzie, Nashville w stanie Tennessee a wcześniej nawet Louisville w stanie Kentucky.

Prezydent klubu Masai Ujiri wystosował w obecnej sytuacji klubu specjalne oświadczenie:

Ostatecznie obecna sytuacja zdrowotna, która dotknęła Kanadyjczyków, złączyła się z nagłą potrzebą ustalenia miejsca naszej gry. Nowy sezon rozpoczniemy w Tampie na Florydzie. Będziemy kontynuować naszą wspólną pracę, planując nasz przyszły bezpieczny powrót do gry w Toronto.