Rajon Rondo dołącza do Atlanty Hawks

Rajon Rondo dołącza do Atlanty Hawks

Rajon Rondo jeszcze kilka godzin temu na swoim Instagramie dziękował organizacji Lakers i już wtedy było jasne, że niedługo dowiemy się o jego nowym zespole.

Rondo przystał na warunki Atlanty Hawks, którzy zaoferowali mu 2-letni kontrakt warty 15 milionów $.

Umowa jest w pełni gwarantowana i nie będzie zawierała w drugim sezonie ani opcji gracza ani opcji drużyny.

Zarówno Lakers jak i Clippers byli ostatnio zainteresowaniu podpisaniem Rondo jako wolnego agenta, ale sam zawodnik postanowił wrócić do konferencji wschodniej. W barwach Jastrzębi wniesie sporo doświadczenia do szatni ciągle młodego zespołu i na pewno pomoże wrócić im do Playoffs w kolejnym sezonie.

Rondo jest już trzecim graczem, który w ostatniej dobie dołączył do Atlanty. W drużynie są już Danilo Gallinari i Kris Dunn. Jak zaznaczył Adrian Wojnarowski z ESPN, Hawks byli zdeterminowani, by usprawnić swój backourt w defensywie i właśnie to robią poprzez dodanie Dunna i Rondo.

Rondo grał istotnie ważną rolę w ekipie Lakers, pomagając im w zdobyciu tytułu w bańce Orlando. Po przyjeździe do kompleksu szybko doznał kontuzji kciuka, ale zdążył wrócić na Playoffs. W 16 meczach z ławki notował średnio 8.9 punktów, 4.3 zbiórki, 6.6 asysty.

Jak podaje Bobby Marks z ESPN, Hawks nadal mają wolne 20 milionów w swoim cap room i bardzo możliwe, że jeszcze w najbliższych godzinach dodadzą kolejnych graczy.

źródło: Youtube/Always Hoops