Sensacyjna wymiana – Rudy Gobert w Timberwolves!

Sensacyjna wymiana – Rudy Gobert w Timberwolves!

Sensacyjna wymiana – Rudy Gobert w Timberwolves!
(Photo by Ashley Landis-Pool/Getty Images

Ależ bomba transferowa! Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Rudy Gobert trafi do Minneosty Timberwolves, tworząc duet z Karl-Anthonym Townsem! Wolves tworzą więc niesamowity duet podkoszowych, a Jazz wchodzą najpewniej w przebudowę – świadczą o tym te wszystkie pozyskane w zamian picki:

Timberwolves: Rudy Gobert

Jazz: Malik Beasley / Pat Beverley / Jarred Vanderbilt / Walker Kessler / pierwszorundowe picki 2023, 2025 i 2027 / chroniony w top5 pick 2029

Wyobrażacie to sobie? Karl-Anthony Towns na czwórce i Rudy Gobert na centrze? A wszystko to bez straty ani Anthony’ego Edwardsa, ani nawet D’Angelo Russella? Niesamowite. Teraz trzeba będzie oczywiście nadrobić tych kilku cennych straconych zadaniowców dla głębi ławki, ale powinni poradzić sobie wydając rozsądnie Mid-Level Exception.

Co z kolei dzieje się w Utah Jazz? Najpierw pozbyli się O’Neale’a i Hernangomeza, robiąc sobie miejsce w salary. Teraz oddają Goberta za… Grupę zadaniowców. Nie wygląda na to, że Jazz chcą być silnym zespołem na tu i teraz, budując się wokół Donovana Mitchella. Do tego potrzeba drugiej gwiazdy. Być może te picki zostaną przehandlowane dalej za coś konkretnego, ale na ten moment pachnie tym, że wyleci także Mitchell, a Jazz wejdą w tankowanie.