Malcolm Brogdon do Celtics – mocne wzmocnienie Bostonu

Malcolm Brogdon do Celtics – mocne wzmocnienie Bostonu

Malcolm Brogdon do Celtics – mocne wzmocnienie Bostonu
Photo by Jason Miller/Getty Images

Nie ustają ruchy na rynku NBA. Boston Celtics postanowili wzmocnić się kosztem szukającej wymian Indiany Pacers. W ten właśnie sposób trafi do nich nowy rozgrywający, Malcolm Brogdon:

Celtics: Malcolm Brogdon

Pacers: Daniel Theis / Aaron Nesmith / Nik Stauskas / Juwan Morgan / Malik Fitts / 1-rundowy pick 2023

Jak wyjaśnia Adrian Wojnarowski z ESPN, Celtics bardzo chcieli pozyskać zawodnika, będącego nominalnym rozgrywającym. Do tej pory brakowąło im takiego zawodnika. Ani Marcus Smart, ani Derrick White, choć potrafią podać, nie są rasowymi playmakerami. Brogdonowi do takiego miana znacznie bliżej, a przy okazji nie trzeba było oddawać żadnego z wymienionych. Celtics poza Theisem oddali w gruncie rzeczy zawodników z końca ławki, którzy nie grali większej roli w rotacji w ważnych momentach. Centra o talencie zbliżonym do Theisa spokojnie mogą z kolei wyjąc z rynku przy użyciu Mid-Level. Fantastyczna wymiana managera Brada Stevensa.

Pacers musieli z kolei rozładowac tłok na obwodzie, a taka wymiana może nie przyniesie im wiele talentu, ale na pewno pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Pick w 2023 roku też może mieć swoją wartość – zwłaszcza, że wygląda to tak, jakby Pacers zamierzali postawić teraz w pełni na młodych. Brogdon, mając 29 lat, był najstarszym po TJ McConnellu (30) zawodnikiem w składzie Indiany.