Nowym trenerem Thunder zostanie… Mark Daigneault!

Nowym trenerem Thunder zostanie… Mark Daigneault!

Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Oklahoma City Thunder znaleźli już zastępcę dla zwolnionego po minionym sezonie trenera Billiego Donovana. Nowym głównym szkoleniowcem zostanie dotychczasowy asystent, Mark Daigneault. 

To duże zaskoczenie – Daigneault to nazwisko w szerszych kręgach kibiców NBA raczej anonimowe. Możecie nie wiedzieć kim jest nowy, 35-letni trener Thunder. Ma on stronę na Wikipedii, ale tylko w języku włoskim i to dość skromną:

Śmiechy śmiechami, ale to, że nie jest szerzej kojarzony, nie znaczy, że nie będzie dobrym trenerem. Swoją karierę jako szkoleniowiec zaczął już jako student, będąc asystentem w zespole Connecticut Huskies., prowadzonym przez legendarnego Jima Calhouna. Później pracował jeszcze w podobnej roli w Holy Cross Crusaders i we Florida Gators. To właśnie tam poznał Billy’ego Donovana, któremu wtedy asystował. W marcu 2015 roku Donovan z NCAA przeniósł się do Thunder, a Daigneault… Już tam był! Tak jakby – w sierpniu 2014 Thunder uczynili go trenerem G-League’owego Oklahoma City Blue. W 2019 roku dołączył on jednak do sztabu Donovana.

Według ESPN tym, co zadecydowało o awansie dla Marka Daigneaulta była jego łatwość w nawiązywaniu relacji z zawodnikami i umiejętność nauczania, Wszyscy jesteśmy chyba ciekawi, jak poradzi sobie ten – co by nie było – trochę anonimowy, młody szkoleniowiec. Taki wybór dokonany przez Sama Prestiego może sugerować, że OKC będą chcieli zacząć przyszły sezon w mocno odmłodzonym składzie i rozwijać swojego nowego trenera razem z zespołem.