Quin Snyder nowym trenerem Atlanty Hawks! Zadebiutuje jutro

Quin Snyder nowym trenerem Atlanty Hawks! Zadebiutuje jutro

Quin Snyder nowym trenerem Atlanty Hawks! Zadebiutuje jutro
Photo by Glenn James/NBAE via Getty Images

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Atlanta Hawks podpiszą 5-letni kontrakt z Quinem Snyderem, który zostanie ich nowym głównym szkoleniowcem. Zastąpi zwolnionego ostatnio Nate’a McMillana:

Debiut Snydera na ławce trenerskiej Hawks ma nastąpić już jutro w starciu z Wizards. Będzie to pierwszy mecz w Snydera w roli trenera od kwietnia 2022 roku, kiedy to razem z Jazz przegrał w pierwszej rundzie Playoffów z Dallas Mavericks. Po tej serii Snyder sam zrezygnował z posady trenera Jazz, którą piastował aż przez 8 lat. Sporo, jak na realia współczesnej NBA.

Quin Snyder zastąpił Tyrone’a Corbina na ławce Jazz w 2014 roku po tym, jak pracował w roli asystenta w kilku różnych klubach NBA – m. in. Sixers, Lakers, czy Clippers, gdzie rozpoczął już w 1992 roku w wieku już 26 lat. W międzyczasie zdobywał też doświadczenie w NCAA, czy w euroligowym CSKA Moskwa. Ostatni sezon jako asystent – sezon 2013/14 – spędził właśnie w Atlancie Hawks, pomagając ówczesnemu trenerowi Mike’owi Budenholzerowi. Z Jazz aż 6 razy w przeciągu 8 sezonów awansował do Playoffów, trzykrotnie wchodząc do drugiej rundy.