Trener Atlanty Hawks zwolniony! Jest trzech kandydatów na jego następcę

Trener Atlanty Hawks zwolniony! Jest trzech kandydatów na jego następcę

Trener Atlanty Hawks zwolniony! Jest trzech kandydatów na jego następcę
Photo by Dylan Buell/Getty Images

Rozczarowujący jak do tej pory sezon Atlanty Hawks przelał czarę goryczy – jak informują źródła ESPN, zarząd klubu zwolnił dotychczasowego trenera, Nate’a McMillana. Rolę trenera zastępczego obejmie Joe Prunty, dotychczasowy asystent w sztabie McMillana. Najpewniej nie zostanie on jednak szkoleniowcem na dłużej – według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, głównym kandydatem do objęcia tej posady jest Quin Snyder, były trener Utah Jazz.

Nate McMillan od dłuższego czasu znajdował się na przysłowiowym 'gorącym krześle’. Poza kiepskim bilansem 29-30 i dopiero 8. miejscem w konferencji zachodniej (ze stratą aż 3 meczy do 7. miejsca), wskazywano także na nienajlepsze relacje pomiędzy trenerem, a liderem drużyny, Trae Youngiem:

Już wcześniej sądzono, że w wakacje drogi McMillana i Hawks rozejdą się wraz z końcem umowy trenera. Decyzję postanowiono podjąć wcześniej, by utrzymać szanse na awans do Playoffów jeszcze w tym sezonie. Niepowodzenie w tej kwestii byłoby wielkim rozczarowaniem po udanym offseason, w którym do Trae Younga udało się dodać Dejounte Murray’a ze Spurs.

Decyzja o zatrudnieniu nowego trenera – tak jak ta o zwolnieniu dotychczasowego – należeć będzie do Landry’ego Fieldsa. Został on generalnym managerem Hawks pod koniec grudnia, kiedy z pozycji ustąpił Travis Schlenk. Hawks więc nie boją się w tym sezonie znaczących zmian.

Oprócz Quina Snydera, który po odejściu z Jazz w czerwcu 2022 roku zrobił sobie prawie roczną przerwę, wśród kandydatów do roli nowego szkoleniowca Hawks pojawiają się Kenny Atkinson (obecnie asystent w Warriors) oraz Charles Lee (obecnie asystent w Bucks). Wszystkich kandydatów łączy jedna cecha wspólna – byli asystentami, kiedy trenerem Hawks był jeszcze Mike Budenholzer.