Porzingis z maksymalną ofertą od Mavericks

Porzingis z maksymalną ofertą od Mavericks

Dallas Mavericks pokładają duże nadzieje w Kristapsie Porzingisie. Na tyle duże, że zaoferowali mu maksymalny kontrakt.

Jak poinformował Shams Charania na Twitterze, Mavericks nie zamierzają tracić czasu i postanowili wyjść z propozycją najwyższego możliwego przedłużenia umowy dla Kristapsa Porzingisa. Jeśli Łotysz na to przystanie, zarobi 158 milionów dolarów w ciągu najbliższych 5 lat.

Porzingod został pozyskany przed trade deadline w wymianie z New York Knicks. I choć w barwach Mavs nie rozegrał jeszcze ani jednego spotkania z powodu kontuzji, to w Dallas pokładają w silnym skrzydłowym duże nadzieje.

Co ciekawe, nie ma żadnej pewności, że Unicorn zgodzi się na takie warunki. Jego wstępny plan zakładał wykorzystanie oferty kwalifikacyjnej w wysokości 4,5 miliona dolarów na najbliższe rozgrywki i wejścia na rynek wolnych agentów w przyszłe wakacje. Tymczasem Dallas zmusiło go niejako do podjęcia teraz decyzji na najbliższe kilka lat. W Teksasie liczą na to, że bardzo dobre relacje z Luką Doncicem i wielka wypłata przekonają Kristapsa do związania z Mavericks na dłużej.

Czy jednak maksymalny kontrakt to na pewno najlepsza decyzja jaką mogli podjąć w Teksasie? Porzingis ma za sobą już całkiem konkretną listę przebytych kontuzji, a przy jego warunkach fizycznych kolejne urazy są wysoce prawdopodobne. Inwestowanie tak wielkich pieniędzy to poważne ryzyko, aczkolwiek gra jest warta świeczki, ponieważ zdrowy Kristaps dysponuje ogromnym potencjałem. Nie są znane detale propozycji Mavs, bardzo możliwe zatem, że kontrakt jest skonstruowany bliźniaczo do umowy Joela Embiida i zawiera liczne klauzule dotyczące zdrowia i ilości występów.

I miejmy nadzieję, że historia potoczy się podobnie jak w przypadku środkowego Philadelphii, gdyż zdrowy duet Doncic/Porzingis to coś, co chyba każdy chciałby zobaczyć.

Źródło: Youtube.com/NBATop10