Kemba Walker na celowniku Boston Celtics

Kemba Walker na celowniku Boston Celtics

Boston Celtics nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa tego lata. Jak wskazują najnowsze doniesienia, Celtowie stali się jednym z faworytów do pozyskania Kemby Walkera.

Boston Celtics jeszcze rok temu mogli się pochwalić chyba najlepszymi perspektywami na przyszłość w całej lidze. Obecnie znajdują się już na całkowicie przeciwnym biegunie. Odejście Irvinga i Horforda jest już praktycznie przesądzone, a Celtowie zamiast dominować ligę planują raczej przebudowę. Tak się przynajmniej wydawało.

Tymczasem Danny Ainge najwidoczniej wcale nie ma w planach przebudowy o draft i czekania na rozwój Jaysona Tatuma czy Jaylena Browna. GM Celtics zamierza wykorzystać wolne miejsce w salary cap i znaleźć swoim zawodnikom nowego lidera. Jak informuje Marc Stein z New York Times, Boston stał się jednym z faworytów do zatrudnienia Kemby Walkera.

Informacje te potwierdził także Rick Bonnell z The Observer dodając, że największym rywalem Bostonu będą w tej sytuacji Dallas Mavericks.

Spośród wolnych agentów będących w zasięgu Celtics, Walker to zdecydowanie jeden z najciekawszych graczy, który od razu zapewni lukę na rozegraniu po odejściu Irvinga, gwarantując grę na poziomie All-Star. Co prawda sam zawodnik do tej pory raczej skłaniał się ku pozostaniu w Charlotte, z pewnością da szansę Ainge’owi.

Starania o Walkera mogą też oznaczać, że Celtics nie pokładają większych nadziei w Terrym Rozierze i przy odpowiednio wysokiej ofercie pozwolą mu odejść tego lata. Pozyskanie Kemby z pewnością pozwoliłoby Celtics na utrzymanie się w czołówce Wschodu, tylko czy przeznaczanie większości klubowych pieniędzy na Gordona Haywarda i Kembę Walkera jest uważane przez Ainge’a za receptę na sukcesy?

Źródło: Youtube.com/Bleacher Report