PLK: Śląsk zmienił trenera! Wraca Miodrag Rajković!

PLK: Śląsk zmienił trenera! Wraca Miodrag Rajković!

PLK: Śląsk zmienił trenera! Wraca Miodrag Rajković!
Miodrag Rajković / foto: Wojciech Klepka

Przedstawiciele WKS Śląsk Wrocław przyzwyczaili nas do częstych zmian kadrowych w tym sezonie. Po przegranym meczu z PGE Spójnią Stargard pożegnano się z Jackiem Winnickim. Jego miejsce – według naszych informacji – zajmie Miodrag Rajković!

„Informujemy, że kontrakt z trenerem Jackiem Winnickim został rozwiązany za porozumieniem stron. Dziękujemy za zaangażowanie i pracę z naszą drużyną oraz życzymy wszystkiego dobrego w kolejnych zawodowych wyzwaniach” – taki komunikat w mediach społecznościowych zamieścili przedstawiciele Śląska o godzinie 13:00.

Trener Winnicki poprowadził wrocławską drużynę w 31 spotkaniach. Pod jego wodzą Śląsk w Orlen Basket Lidze wygrał 11 z 18 meczów, z kolei w EuroCup miał bilans 2:11. Po przegranym meczu w Stargardzie zapadła ostateczna decyzja ws. zmiany na stanowisku pierwszego trenera. Miejsce Winnickiego – co udało nam się ustalić – zajmie Serb Miodrag Rajković. Ten jest już w drodze do Polski.

Serb jest świetnie znany polskim kibicom. Do kraju nad Wisłą trafił w 2011 roku. Objął wtedy posadę pierwszego trenera we wrocławskim zespole, z którym osiągnął fazę play-off (przegrał w ćwierćfinale z Treflem Sopot). Największe triumfy święcił jednak z PGE Turowem. Z ekipą ze Zgorzelca sięgnął po pierwsze mistrzostwo Polski w sezonie 2013/2014. Dwukrotnie zdobył także wicemistrzostwo. Z drużyną rywalizował także w rozgrywkach Euroligi i Pucharu Europy.

Ciekawostką jest fakt, że Serb był bardzo mocno rozważany przez szefów Legii Warszawa po zwolnieniu Wojciecha Kamińskiego. Ostatecznie postawiono na Marka Popiołka, który wygrał finałowy turniej o Puchar Polski. Na trybunach – podczas meczów w Sosnowcu – był Miodrag Rajković, który do Polski przyjechał na zaproszenie władz Stali Ostrów Wielkopolski.

Wtedy nie udało mu się wrócić do PLK. Po kilku tygodniach pojawiła się kolejna możliwość. Serb długo się nie zastanawiał. Przyjął ofertę i zadebiutuje w środowym spotkaniu z Anwilem Włocławek.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.