NBA News: Wystawili piątkę debiutantów. Prawie ograli mistrzów

NBA News: Wystawili piątkę debiutantów. Prawie ograli mistrzów

NBA News: Wystawili piątkę debiutantów. Prawie ograli mistrzów
Photo by Cameron Browne/NBAE via Getty Images

Portland Trail Blazers wystawili wyjściowy skład składający się z pięciu debiutantów w meczu z Denver Nuggets. Niewiele brakowało, a zespół ograłby mistrzów NBA. W ekipie z Denver nie zagrali Nikola Jokić i Jamal Murray.

Portland Trail Blazers wystawili w sobotnim meczu z Denver aż pięciu debiutantów, co zdarzyło się dopiero po raz drugi w historii NBA.

Scoot Henderson, trzeci wybór w drafcie, był w składzie wraz z Duopem Reathem, Krisem Murrayem, Toumanim Camarą i Rayanem Rupertem przeciwko panującym mistrzom NBA.

Pięciu debiutantów zdobyło łącznie 76 punktów w przegranym 111:114 meczu.

Według Elias Sports Bureau, po raz ostatni taka sytuacja miała 26 kwietnia 2012 roku. Wtedy drużyna Golden State Warriors też wysłała piątkę debiutantów. Klay Thompson rozpoczął tamtą noc przeciwko San Antonio wraz z Charlesem Jenkinsem, Chrisem Wrightem, Jeremym Tylerem i Mickellem Gladnessem w ostatnim meczu tamtego sezonu.

Trail Blazers mają drugi najgorszy bilans w Konferencji Zachodniej. Z powodu kontuzji brakuje im kluczowych graczy, takich jak Anfernee Simons, Jerami Grant, Deandre Ayton, Shaedon Sharpe i Malcolm Brogdon.

superbet logo OGLĄDAJ MECZE NBA ZA DARMO! SPRAWDŹ! 📺

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.