O’Neal i Pippen zagrają w Los Angeles Lakers

O’Neal i Pippen zagrają w Los Angeles Lakers

Pomimo zajęcia odległego, 11. miejsca w konferencji zachodniej, Los Angeles Lakers nie podchodzili do tegorocznego draftu z żadnymi nadziejami. Ich wybór padł bowiem łupem New Orleans Pelicans, co było pokłosiem wymiany z udziałem Anthony’ego Davisa. Pomimo tego szeregi Jeziorowców zasili dwóch zawodników, którzy bez wątpienia przykują uwagę niejednego kibica NBA.

Według źródeł portalu The Athletic już latem w żółtych koszulkach z napisem Lakers wybiegną Shareef O’Neal i Scotty Pippen Junior. Zbieżność nazwisk w żadnym wypadku nie jest przypadkowa, obaj są synami legend NBA, odpowiednio Shaquille’a O’Neala i Scotty’ego Pippena. Obaj także zgłosili się do tegorocznego naboru, lecz nie zostali wybrani.

LA Lakers bowiem, choć ostatecznie zdobyli wybór w drugiej rundzie, to zdecydowali się przeznaczyć go na Maxa Christiego, rzucającego obrońcę z uczelni Michigan State. Nie zapomnieli jednak o O’Nealu, który niedawno przecież odbywał treningi w ośrodku treningowym Jeziorowców. Jak informuje Shams Charania, Shareef zostanie dodany do składu LAL na Ligę Letnią, gdzie będzie miał okazję zaprezentować swoje talenty.

YT: Mattydubs

Więcej uznania w oczach Roba Pelinki i jego współpracowników zdobył Scotty Pippen Jr. Lakers postanowili bowiem podpisać z nim dwustronny kontrakt, dzięki czemu są naprawdę realne szanse na to, iż zobaczymy go w przyszłym sezonie na parkietach NBA.

Pippen to 21-letni wychowanek uczelni Vanderbilt, w której barwach notował średnio 17,5 pkt, 4,3 ast. i 1,6 przechwytu na mecz. Scotty niestety nie odziedziczył po ojcu imponujących warunków fizycznych. Jego 182 centymetry wzrostu mogą się okazać poważną przeszkodą na zawodowym poziomie, choć zdaiem skautów, młody Pippen wyróżnia się kreatywnością w ataku, która może to zamaskować.

YT: Mattydubs