Ojars Silins zostaje w Polsce. Ma nowy klub!

Ojars Silins zostaje w Polsce. Ma nowy klub!

Ojars Silins zostaje w Polsce. Ma nowy klub!
Ojars Silins / foto: Andrzej Romański / PLK

Do Aigarsa Skele, który opuścił Arged BM Stal, dołączył teraz Ojars Silins. Łotysz – w przeciwieństwie do swojego rodaka – nie wyjeżdża jednak z Polski. Zostaje w PLK na trzeci sezon. Z naszych informacji wynika, że jego nowym pracodawcą będzie Legia Warszawa!

Są to co prawda jeszcze informacje nieoficjalne, ale słyszymy, że strony uzgodniły już warunki kontraktu i niedługo klub z Warszawy pochwali się kolejnym transferem przed sezonem 2024/2025.

Wcześniej umowy podpisali Andrzej Pluta, Dominik Grudziński czy Maksymilian Wilczek. Trenerem tego zespołu będzie Ivica Skelin, który buduje skład wraz z Aaronem Celem, który pełni funkcję dyrektora sportowego.

Wiemy, że trener Andrzej Urban z Arged BM Stali był bardzo zainteresowany dalszą współpracą z Łotyszem, który dwa ostatnie sezony spędził w Ostrowie Wielkopolskim. W grze o niego były także King Szczecin i Legia Warszawa. W grze – mimo różnych spekulacji – nie był mistrz Polski Trefl Sopot.

Z naszych informacji wynika, że agent Silinsa na samym finiszu prowadził rozmowy z Kingiem i Legią. Jednak – co warto podkreślić – zawodnik w żadnym momencie nie był bliżej wicemistrza, jak sugerują to niektóre źródła. Łotysz był od samego początku zdecydowany na grę w Legii (złożyła też lepszą ofertę finansową), która zgłasza bardzo duże aspiracje przed nadchodzącym sezonem.

Kwestie formalno-kontraktowe przedłużały się ze względu na to, że Łotysz przebywa obecnie na wakacjach. We wtorek – co udało nam się ustalić – odesłał podpisany kontrakt.

Łotysz w minionych rozgrywkach wystąpił we wszystkich 35 meczach “Stalówki”. Średnio notował 12.3 punktu na spotkanie, dorzucając do tego 4,6 zbiórki i 1.9 asyst.

Grę Silinsa docenili trenerzy, którzy wybrali go piątym najlepszym obrońcą w rozgrywkach. Łotysz otrzymał też głosy w kategorii „MVP”. To akurat nas nie dziwi, bo Łotysz to bardzo wszechstronnie grający zawodnik (może grać na pozycjach “3” i “4”), który ma sporo atutów.

Silins jest kolejnym zawodnikiem, który opuścił szeregi “Stalówki”. Wcześniej zrobili to Aigars Skele (Rostock Seawolves), Krzysztof Sulima (Anwil Włocławek) i Laurynas Beliauskas (liga litewska).