Odnowiona kontuzja Ziona – przed Pelicans walka o utrzymanie się w Play-In

Odnowiona kontuzja Ziona – przed Pelicans walka o utrzymanie się w Play-In

Odnowiona kontuzja Ziona – przed Pelicans walka o utrzymanie się w Play-In
Photo by Garrett Ellwood/NBAE via Getty Images

Na początku stycznia Zion Williamson wypadł z gry z powodu kontuzji ścięgna udowego. Wtedy zakładano, że uraz ten zabierze mu około 3 tygodni gry. Minęło już prawie 6 tygodni, a Zion do gry nie wrócił. Cóż, miał wrócić, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. Według generalnego managera Pelicans, Davida Griffina, w trakcie przygotowań do powrotu do gry, Zion odnowił swoją kontuzję ścięgna:

„Myślę, że musimy spojrzeć na okres kilku tygodni po przerwie na All-Star Week, wtedy spodziewamy się jego powrotu. Jak wygląda to pod względem dokładniejszych terminów – nie umiem powiedzieć. Tak jak było do tej pory, nadal będziemy monitorować sytuację i po All-Star się to [jego powrót – przyp. red.] wydarzy.

Można śmiało powiedzieć, że sytuacja nie jest zbyt dobra. [Zion] był naprawdę sumienny w procesie swojej rehabilitacji, jednak niestety jest to kontuzja, która ma bardzo dużą tendencję do odnawiania się. Nie jest to wynik czegoś, co on sam zrobiłby źle. Był bardzo pracowity w dochodzeniu do zdrowia, jednak tak to po prostu bywa.”

– David Griffin, generalny manager Pelicans

Zion Williamson opuści kolejne tygodnie, a Pelicans czeka bardzo trudna końcówka sezonu. W tej chwili z bilansem 29-28 zajmują dopiero 7. miejsce w konferencji zachodniej, mając zaledwie 1 mecz przewagi nad 10. Thunder i 1,5 meczu przewagi nad 11. Jazz. Widmo wypadnięcia poza turniej Play-In zagląda im realnie w oczy. W trakcie dotychczasowej nieobecności Williamsona, Pelicans zaliczyli bilans 6-14.

„Wiemy, że udawało nam się już wcześniej i rozumiemy co oznacza mentalność drużynowa. Ten zespół udowadniał już, że może być bardzo dobry dokładnie w takim składzie, w jakim występuje obecnie…. Ważne jest, że wszyscy jesteśmy rozczarowani sytuacją Ziona, koledzy są rozczarowani tą sytuacją, ale wiemy, o co toczy się gra i wszyscy wiedzą, co nas czeka. „

– David Griffin, generalny manager Pelicans