Nikola Jokic MVP sezonu 2021/22

Nikola Jokic MVP sezonu 2021/22

A więc jednak Joker! Za sprawą Adriana Wojnarowskiego poznaliśmy najbardziej wartościowego zawodnika tegorocznego sezonu zasadniczego. Po raz drugi z rzędu został nim wybrany Nikola Jokic!

Nie wiadomo jeszcze jak układały się głosy dziennikarzy i z jaką przewagą Jokic wygrał, albowiem wciąż są to nieoficjalne informacje.Kiedy jednak podaje je Woj, możemy być pewni, iż się sprawdzą. Jak podkreśla dziennikarz ESPN, odpowiedni komunikat powinien pojawić się jeszcze w tym tygodniu, lecz nie ma wątpliwości, iż zwycięzcą zostanie Serb.

Jokic od dłuższego czasu był głównym faworytem i jego zwycięstwo nie powinno dla nikogo stanowić zaskoczenia. Szczególnie iż wielu dziennikarzy biorących udział w głosowaniu publikowało później swoje wybory.

Jokic został w tym sezonie pierwszym graczem, który w jednych rozgrywkach uzbierał na swoim koncie 2000 punktów, 1000 zbiórek i 500 asyst. Poprawił przy tym swoje średnie z zeszłego sezonu w punktach (27,1) zbiórkach (13,8), czy blokach (0,9). Ponadto, Joker pomimo braku Michaela Portera i Jamala Murraya poprowadził Nuggets do 6. miejsca w konferencji zachodniej. Nikola jest 15. graczem w historii, który wygrał więcej, niż jedną nagrodę MVP.

W pokonanym polu zostawił on Joela Embiida z Philadelphii 76ers i Giannisa Antetokounmpo z Milwaukee Bucks. Faktem jest, iż każdy z tej trójki zasługiwał w tym roku na statuetkę, lecz zwycięzca mógł być tylko jeden.

YT: MaxaMillion711