Monty Williams Trenerem Roku!

Monty Williams Trenerem Roku!

Phoenix Suns w sezonie regularnym byli prawdziwą maszynką do wygrywania, niezależnie od tego w jakim składzie wybiegali na parkiet. Największa w tym zasługa ich trenera, Monty’ego Williamsa, którego docenić postanowili w tym roku dziennikarze, wybierając go na Trenera Roku.

O wszystkim poinformował na Twitterze… Devin Booker. Lider Suns opublikował niemal identycznego tweeta, jak Adrian Wojnarowski informujący wcześniej o nagrodzie MVP dla Nikoli Jokica:

Informację tę krótko później potwierdził także Shams Charania, a w nocy dostaliśmy także oficjalny komunikat ze strony NBA. Zwycięstwo Williamsa było zdecydowane. Szkoleniowiec Suns otrzymał 81 pierwszych miejsc i uzbierał 458 punktów. Wyprzedził dzięki temu Taylora Jenkinsa z Memphis (17 pierwszych miejsc i 270 pkt) i Erika Spoelstrę z Miami (1 pierwsze miejsce i 72 pkt).

Ciężko polemizować z takim wyborem. Suns w sezonie regularnym byli na innym poziomie niż reszta ligi – drudzy Memphis Grizzlies tracili do nich aż 8 spotkań. Pracę Williamsa docenili wcześniej jego koledzy po fachu. Monty został bowiem w tym roku wybrany także najlepszym trenerem przez Związek Trenerów NBA i to już drugi sezon z rzędu. Williams to trzeci trener w historii organizacji Phoenix z tytułem Trenera Roku (obok Cottona Fitzsimmonsa i Mike D’Antoniego).

Jak dotąd cała jego przygoda z Phoenix to pasmo sukcesów. Bilans 149-78, pierwsze Finały NBA dla Phoenix od 1993 roku, teraz Coach of the Year. Wisienką na torcie byłby oczywiście mistrzowski pierścień. Suns pozostają faworytami, lecz muszą najpierw uporać się z Dallas Mavericks, z którymi remisują obecnie 2-2.