Niezły powrót KD, ale porażka Nets – świetny Doncic, 4-0 Clippers z Lakers

Niezły powrót KD, ale porażka Nets – świetny Doncic, 4-0 Clippers z Lakers

CHI – ATL – 124:130
MEM – BOS – 107:120
MIA – BKN – 113:107
DET – TOR – 108:106
GSW – DAL – 113:122
SAC – SAS – 115:112
LAL – LAC – 111:132

Najbardziej ekscytującą historią minionej nocy był powrót do gry Kevina Duranta po kontuzji. Wrócił i zaprezentował się… Nieźle. Zdobył 31 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty, choć na trafił przy tym tylko 2/7 rzutów z dystansu. Taki występ nie wystarczył, żeby Brooklyn Nets wygrali z Miami Heat:

Ani Andre Drummond (który z jakiegoś powodu wychodzi w piątce przed Nicolą Claxtonem), ani LaMarcus Aldridge, ani grający skandalicznie krótkie 6 minut Nic Claxton nie byli w stanie powstrzymać Bama Adebayo. Pod nieobecność Jimmiego Butlera i Kyle’a Lowry’ego, Bam zdobył 30 punktów, 11 zbiórek i 6 asyst, trafiając bardzo dobre 12/15 rzutów z gry, grając jako silny skrzydłowy w big-ballowym ustawieniu obok Omera Yurtsevena:

Kapitalny występ zanotował Luka Doncic, który znów zatrzymał będących nieco w dołku Golden State Warriors. Niewiele zabrakło mu do triple-double, gdyż skończył z linijką 41 punktów, 10 zbiórek i 9 asyst:

YT/Dallas Mavericks

Kolejne derby Los Angeles padają łupem Clippers – to już ósmy z rzędu mecz tych ekip w sezonie regularnym, który wygrywa mniej utytułowany z dwóch zespołów. Reggie Jackson przyszedł na ten mecz jak na misję:

W całym meczu Reggie wykręcił 36 punktów, 8 zbiórek i 9 asyst, mając też absurdalnie wysoki plus/minus na poziomie +44. W meczu wygranym różnicą 21 punktów jest to wynik naprawdę niespotykany.

YT/Z. Highlights

Wszystko to z duetem liderów w roli kibiców:

Święto:

Mimo nieobecności Jaylena Browna, Celtics poradzili sobie z Memphis Grizzlies, prowadzeni przez Jaysona Tatuma. Lider Celtów uzbierał aż 37 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst:

YT/BIlen

Warto zwrócić uwagę też na bardzo dobry występ Marcusa Smarta, który wziął na siebie ciężar rozgrywania i zdobył 18 punktów oraz 12 asyst:

Po drugiej stronie robił co mógł Ja Mroant, kończąc z dorobkiem 38 punktów, 4 zbiórek i 7 asyst:

Mecz Bulls z Hawks był emocjonujący do samego końca. Jeszcze na 2 minuty przed ostatnią syreną to ekipa z Chicago prowadziła różnicą dwóch punktów. W ostatnie 2 minuty jednak Trae Young trafił dwie niezwykle ważne trójki, pomagając Hawks odjechać w samej końcówce. W całym meczu Young uzbierał 39 punktów i 13 asyst:

Detroit Pistons udało się pokonać Toronto Raptors, choć jeszcze w samej końcówce mogło być gorąco. Cade Cunningham był jednak na posterunku:

W całym meczu Cade Cunningham zdobył 22 punkty, 12 zbiórek i 5 asyst i – trzeba to powiedzieć – z tygodnia na tydzień wygląda coraz bardziej imponująco. Mało który debiutant jest tak dojrzały w prowadzeniu gry:

YT/Detroit Pistons

Sacramento Kings byli lepsi w starciu z San Antonio Spurs, prowadzeni przez duet De’Aaron Fox & Harrison Barnes. Zdobyli oni kolejno 26 punktów, 6 zbiórek i 9 asyst, oraz 27 punktów i 5 zbiórek: