Joe Harris nie zagra już w tym sezonie

Joe Harris nie zagra już w tym sezonie

Nie takich wieści oczekiwali fani Brooklyn Nets. Jeden z kluczowych zawodników zawodników w rotacji Steve’a Nasha, jakim bez wątpienia jest zdrowy Joe Harris, niestety nie zagra więcej w tym sezonie.

Jak poinformowały władze zespołu przy okazji dzisiejszego pojedynku z Miami Heat, Harris zmuszony jest przejść kolejną operację kostki, która definitywnie zakończy jego sezon. Joe doznał kontuzji lewej kostki w listopadzie i według początkowych prognoz miał opuścić od czterech do ośmiu tygodni. Niestety jednak staw skokowy zawodnika nie był w stanie wrócić do pełni sił, a kolejne komplikacje wydłużały jedynie czas rekonwalescencji Harrisa. Jak przyznał Steve Nash, jego podopieczny w ostatnich tygodniach próbował wszelkich sprawdzonych metod, aby wrócić na parkiet, lecz nigdy nie doszedł do etapu treningów z resztą zespołu.

„Chociaż Joe pracował bardzo ciężko w ostatnim czasie, wyczerpując chyba każdą możliwą metodę rehabilitacji, to niestety lekarze orzekli, iż niezbędna będzie artroskopia, która wykluczy go z gry do końca sezonu regularnego oraz playoffów.”

Sean Marks

Zdrowy Joe Harris to jeden z najlepszych strzelców NBA. W zeszłym sezonie trafiał zza łuku z najlepszą w lidze skutecznością rzędu 47,5%! Tak znakomity snajper to prawdziwy skarb w każdej drużynie, lecz występując obok Kyriego Irvinga i Kevina Duranta, Joe był szczególnie groźny dla rywali. Niestety w tym sezonie nie doświadczymy już ich współpracy, a obowiązki strzeleckie Harrisa przejąć będą musieli inni zawodnicy, jak na przykład Seth Curry, którego Nets koniecznie chcieli pozyskać z Philly właśnie na wypadek dalszych problemów Harrisa.

YT: Brooklyn Nets

Marks przy okazji przyznał, że nie ma ustalonego terminarza powrotu do gry Bena Simmonsa, który zmaga się z bólami pleców. Według ostatnich doniesień dziennikarzy jednak nie powinniśmy oczekiwać debiutu rozgrywającego przed końcem marca.