Niemcy pytali o Anderssona. Szwed wybrał grę w Polsce

Niemcy pytali o Anderssona. Szwed wybrał grę w Polsce

Niemcy pytali o Anderssona. Szwed wybrał grę w Polsce
Photo by Esra Bilgin/Anadolu Agency via Getty Images

Denzel Anderrson jest pierwszym nowym obcokrajowcem w Dzikach Warszawa. Szwed otrzymał niezłą propozycję pod względem finansowym. Wiemy, że jego usługami był zainteresowany Przemysław Frasunkiewicz, trener niemieckiego zespołu Rostock Seawolves.

W pierwszym tygodniu czerwca – jako pierwsi – informowaliśmy o tym, że Denzel Andersson ponownie zagra na parkietach ORLEN Basket Ligi. W ostatnich dniach ten transfer potwierdzili szefowie Dzików Warszawa, którzy stopniowo odkrywają kolejne karty w składzie na sezon 2024/2025.

Nie ma co ukrywać, że to duży transfer, także pod kątem finansowym. Słyszymy, że Szwed otrzymał niezłą propozycję (kwota w okolicach 90 tys. dolarów). Andersson zdecydował się jednak na Dziki głównie ze względów sportowych. Trener Krzysztof Szablowski jest fanem jego umiejętności, szykuje dla niego dużą rolę w zespole i spore minuty. Szwed ma być graczem pierwszopiątkowym w warszawskiej ekipie.

Ciekawostką jest fakt, że Anderssonem zainteresowany był trener Przemysław Frasunkiewicz, który od sezonu 2024/2025 będzie prowadził niemiecki zespół Rostock Seawolves. Rozmawiał nawet z Anderssonem, oferując mu dużą rolę w drużynie i grę w Bundeslidze, w mocniejszej lidze niż PLK (oferta finansowa była ciut słabsza). Szwed podziękował za rozmowę i zainteresowanie, ale ostatecznie wybrał grę w Dzikach Warszawa.

Szwed jest świetnie znany polskim kibicom. Andersson do PLK (Arged BM Stal) trafił w lutym 2021 roku. Zawodnik był bardzo ważną częścią układanki zespołu prowadzonego przez Igora Milicicia. Szkoleniowiec często chwalił Szweda za wszechstronność i dużą inteligencję w grze. Był także chwalony przez innych trenerów. Ze “Stalówką” zdobył mistrzostwo (w ostrowskiej bańce) i Puchar Polski.

Po sezonie 2021/2022 opuścił Polskę i wyjechał do najlepszej ligi w Europie, podpisując kontrakt z Bilbao Basket. Tam spędził dwa lata. W minionych rozgrywkach średnio notował 4.2 punktu w lidze ACB. Nieco lepiej było w rozgrywkach FIBA Europe Cup, gdzie miał 5 pkt i 2.4 zbiórki na mecz. Ciekawostką jest również fakt, że miejsce Anderssona w Bilbao Basket zajął… Tomasz Gielo.

Andersson to pierwszy nowy obcokrajowiec w barwach Dzików Warszawa. W przyszłym tygodniu klub ma poinformować o kolejnych transferach zawodników zagranicznych (umowę ma Nick McGlynn).

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.