NBA News: Orlando nie dogada się z Thompsonem? Klay może zostać w Warriors

NBA News: Orlando nie dogada się z Thompsonem? Klay może zostać w Warriors

NBA News: Orlando nie dogada się z Thompsonem? Klay może zostać w Warriors
Photo by Alex Goodlett/Getty Images

Klay Thompson jest jednym z gorętszych nazwisk w tegorocznym offseason. A może był? Wszystko wskazuje bowiem na to, że jego odejście do innego klubu nie jest najprawdopodobniejszym scenariuszem.

Mecze NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Golden State Warriors zakończyli miniony sezon na turnieju Play-In, co było ogromnym rozczarowaniem biorąc pod uwagę, że zapłacili zdecydowanie najwyższy podatek od luksusu za swój skład. W tym kontekście kończący się kontrakt Klay’a Thompsona (niestety słabego w zeszłym sezonie) bardzo mocno sugerował jego koniec przygody w klubie.

Jedną z zainteresowanych drużyn mieli być Orlando Magic, szukający strzelca i weterana do swojego młodego składu. Według najnowszych doniesień Anthony’ego Slatera z The Athletic, sytuacja stanęła jednak w martwym punkcie:

„Według ligowych źródeł, nie ma żadnego porozumienia pomiędzy Thompsonem a Orlando Magic, pomimo pewnego początkowego zainteresowania obu ze stron. Inne drużyny z miejscem w salary cap, jak Sixers czy Thunder, mogłyby teoretycznie wejść do gry. Najlepsze oferty dla Thompsona mogą się jednak okazać mniejsze i krótsze, niż wielu przewidywało. To prowadzi niektórych do przypuszczeń, że powrót do Warriors na warunkach korzystnych dla obu stron jest nieunikniony.”

– Anthony Slater, The Athletic

Golden State Warriors próbowali wynegocjować z Thompsonem przedłużenie kontraktu już rok temu, jednak nie byli w stanie sprostać jego oczekiwaniom finansowym.

34-letni Klay Thompson całą swoją dotychczasową karierę spędził w barwach Golden State Warriors. Sięgnął w tym klubie po 4 tytuły mistrzowskie i 5 występów w Meczu Gwiazd. W latach 2019-2021 nie grał w koszykówkę z powodu kontuzji kolejno kolana, a później ścięgna Achillesa. W zeszłym sezonie notował średnio 17,9 punktu, 3,3 zbiórki i 2,3 asysty na mecz.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.