Victor Wembanyana, LeBron James…
ich mecze za darmo na SUPERBET! 📺

 

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Znany dziennikarz porównał Jamesa i Wembanyamę. Zaskakujące słowa

NBA News: Znany dziennikarz porównał Jamesa i Wembanyamę. Zaskakujące słowa

NBA News: Znany dziennikarz porównał Jamesa i Wembanyamę. Zaskakujące słowa
(Photo by Christian Petersen/Getty Images)

Brian Windhorst z ESPN porównał umiejętności Victora Wembanyamy i LeBrona Jamesa na wczesnych etapach ich karier, stwierdzając, że debiutant San Antonio Spurs jest na tym etapie „bardziej zaawansowany”. Tymi słowami mocno wszystkich zaskoczył.

Przed debiutem Wembanyamy w Spurs Windhorst powiedział w programie ESPN „Get Up”, że 19-latek ma bardziej złożony zestaw umiejętności niż LeBron James w jego wieku.

– Wiem, że to bardzo różni gracze, ale jego poziom umiejętności jest znacznie wyższy niż poziom LeBrona w tym samym wieku – powiedział Windhorst.

Chociaż fani Spurs są prawdopodobnie zachwyceni komentarzami Windhorsta, inni mogą uznać, że przesadza, ponieważ Wembanyama (w momencie wypowiadania tych słów – przy. red.) nie rozegrał jeszcze żadnego meczu w sezonie zasadniczym. Co więcej, James jest przez niektórych uważany za jednego z dwóch najlepszych graczy wszech czasów, obok legendy Chicago Bulls, Michaela Jordana.

Windhorst oparł swoje stwierdzenie na porównaniu statystyk obu graczy w okresie przedsezonowym.

– Pozwólcie, że opowiem wam o Wembanyamie. 51-procentowa skuteczność z gry w okresie przedsezonowym. Wróciłem i sprawdziłem wyniki LeBrona. Trafiał na zaledwie 35-procentowej skuteczności – zaznaczył.

– Myślę, że to po prostu wybryk natury i nie jest to normalna rzecz do zobaczenia – mówił ostatnio o swoim koledze z zespołu Jeremy Sochan.

Nie ma wątpliwości, że Wembanyama wyglądał fenomenalnie w okresie przygotowawczym, Biorąc pod uwagę jego formę i poziom umiejętności, to kolejny świetny gracz w talii Gregga Popovicha. Czy będzie lepszy niż LeBron James?