mecze Pacers i wszystkich innych drużyn
za darmo na SUPERBET! 📺

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Carlisle zostaje w Pacers. Umowa na wiele lat

NBA News: Carlisle zostaje w Pacers. Umowa na wiele lat

NBA News: Carlisle zostaje w Pacers. Umowa na wiele lat
(Photo by Dylan Buell/Getty Images)

W czwartek przedstawiciele Pacers ogłosili, że Rick Carlisle zgodził się na przedłużenie kontraktu, co pozwoli mu nadal kierować projektem przebudowy, który rozpoczął się w połowie sezonu 2021-2022. Warunków umowy nie zostały jednak ujawnione.

Choć Pacers pod wodzą Carlisle’a mają bilans 61-104, to w klubie wszyscy są zadowoleni z jego pracy i postępów, jakie drużyna osiągnęła w zeszłym sezonie, zanim pojawiły się liczne kontuzje, które miały duży wpływ na wyniki i spadek w ligowej hierarchii.

– Jest rzeczą oczywistą, że trener Carlisle jest jednym z najbardziej kreatywnych i odnoszących sukcesy trenerów w historii ligi, więc nigdy nie było wątpliwości, że nadal jest odpowiednią osobą do prowadzenia naszego zespołu – powiedział Kevin Pritchard, prezes Pacers do spraw koszykarskich.

Carlisle był wcześniej trenerem Indiany i wystąpił trzy razy w fazie play-off w ciągu czterech sezonów od 2003 do 2007 roku. Później z sukcesami pracował w Dallas Mavericks (zdobył mistrzostwo NBA).

– Mój debiut w roli pierwszego trenera odbył się w Dallas, kiedy w 2001 roku otwarto American Airlines Center. To trochę ironiczne, ponieważ spędziłem tam wiele, wiele lat – wspominał Carlisle przed środowym meczem.

I chociaż on – i Pacers – spędzili ostatnio większość czasu na rozmowach o potrzebie poprawy w defensywie, to atak skradł show na początku sezonu. Pacers rozgromili Wizards u siebie aż 143:120. Nowy nabytek Bruce Brown zdobył 24 punkty, 20 dołożył