Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Zgrzyt w Spurs. Wembanyama postawił się Popovichowi!

NBA News: Zgrzyt w Spurs. Wembanyama postawił się Popovichowi!

NBA News: Zgrzyt w Spurs. Wembanyama postawił się Popovichowi!

19-letni debiutant jest coraz bardziej sfrustrowany faktem ograniczania minut ze względu na ochronę jego prawej kostki. Taką decyzję podjął sztab medyczny zespołu w obawie, że może narazić się na dalsze kontuzje, jeśli w tym okresie będzie spędzał zbyt dużo czasu na boisku. Francuz nie może się z tym pogodzić.

Do bardzo interesującej sytuacji doszło pod koniec spotkania, gdy… Francuz postawił się głównemu trenerowi San Antonio Spurs Greggowi Popovichowi i wszedł na boisko, mimo że miał nałożone ograniczenie minut.

Przeanalizujmy całą sytuację. Na 187 sekund przed końcem meczu – przy prowadzeniu Grizzlies 16 punktami – trener Popovich zdejmuje Francuza, wstawiając w jego miejsca Jonesa.

„Zawodnik – zamiast odpoczywać – zaczął lobbować wśród sztabu trenerskiego, aby wrócił na boisko, podczas gdy jego koledzy z drużyny zmniejszali prowadzenie Memphis” – pisze dziennikarz Tom Orsborn.

– Po prostu rozmawiałem z trenerem i powiedziałem: tak, zagrałem już 25 minut. Czym są jeszcze dwie minuty? Rozumiem ich punkt widzenia, ale w tej chwili jest to trudne i frustrujące – przyznał po meczu.

Następnie Wembanyama ominął Popovicha i zameldował się na boisku na 1:46 przed końcem, gdy Spurs tracili 11 punktów.

– Nie pozwolono mi na zmianę, ale mimo to to zrobiłem. Trener zaraz po tym wyrzucił mnie z boiska – zaznaczył Wembanyama.

Popovich, który przemawiał do mediów, zanim Wembanyama rozmawiał z reporterami, został zapytany, czy Francuz jest bliski zniesienia ograniczenia minut. Trener powiedział, że decyzja zapadnie po badaniach.

– W określonym czasie zrobimy badania i to zadecyduje, czy liczba minut ulegnie zmianie, czy nie – powiedział Popovich.

Wembanyama notuje średnio 18,9 punktu, 10,2 zbiórki, 2,9 asysty i 3,1 bloku na mecz. Rozegrał 29 meczów dla Spurs.